Redakcijos archyvo nuotr.

Panevėžio miestas nori liūto dalies

Panevėžio regioną sudaro 6 savivaldybės: Panevėžio miesto, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio rajonai. Regiono plėtros kolegijai pirmininkauja Rokiškio savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Jį ir kalbiname, ko konkrečiai iš šio plano gali tikėtis mūsų rajonas.

Pasak R. Godeliausko, pagal Panevėžio regiono plėtros planą visam regionui numatyta 170 mln. ES lėšų krepšelis. Pagal įstatymą jau savaime iš šių lėšų 28 proc. keliauja apskrities centrui – Panevėžio miestui. Kaip dalintis kitas lėšas, tariasi visos šešios regiono savivaldybės. „Nėra lengva suderinti visų interesus, jau antri metai svarstome, bet neprieiname prie bendro sutarimo. Panevėžio miestas nori susigriebti liūto dalį, reikalauja dar 40 proc. regionui skiriamų lėšų. Vadinasi, iš 170 mln. eurų, skirtų visam regionui, Panevėžio miestas pasiimtų 68 proc. Likusios savivaldybės trupiniais tenkintis nenori ir kategoriškai nesutinka, tačiau be Panevėžio miesto pritarimo negalime priimti kažkokio varianto. Vis tik likusios penkios savivaldybės jau yra suderinusios savo pozicijas. Apskritai, lėšų skirstymas mūsų valstybėje visuomet naudingesnis apskričių centrams, mažesnės regioninės savivaldybės turi tenkintis varganais likučiais, todėl atotrūkis tarp didžiųjų miestų ir likusios Lietuvos vis didėja, nors regionų plėtrai skirtų ES fondų paskirtis kaip tik yra mažinti šią atskirtį. Bet tokia mūsų valstybės regioninė politika, ji užsibaigia ties regionų centrais“, – apgailestavo Rokiškio rajono meras.

Vis tik Rokiškio savivaldybė pasirengusi kovoti dėl 22 mln. eurų ES lėšų krepšelio. „Tai nėra įforminta raštu, tai – žodinis susitarimas su likusiomis regiono savivaldybėmis, tačiau, manau, apginsime savo poziciją ir Rokiškio rajonui bus skirta būtent tiek milijonų lėšų plėtros projektams įgyvendinti“, – įsitikinęs R. Godeliauskas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: