Dalis turgaus panėšėjo į gėlyną. Eligijaus Daugnoros nuotr.

Geidžiamiausia prekė

Geidžiamiausia prekė turguje jau kelintą savaitgalį – pomidorų daigai. Diena anksčiau apsilankius Taikos gatvės turgelyje, jų čia irgi buvo daugybė veislių, bet visi lyg susitarę kainavo po 1 eurą. Panašios kainos ir šeštadienio didžiajame turguje. Gal tik veislių dar daugiau: nuo didžiulių „Jaučio širdžių“ iki mažulyčių vyšninių, kuriuos laisvai gali auginti vazonuose balkone. Tiesa, šeštadienio turguje galėjai rasti daigų ir po 70 centų, o jau minėtų vyšninukų net ir po 60. Buvo matyti jau ir gerai suvešėjusių pomidorų kelmų su žiedais. Bet už juos prekeiviai prašė ir 1,5 euro. Dar savaitė kita, ir daigai, kaip liudija mano palydovės patirtis, atpigs perpus, bet kas tiek lauks – visiems tai beveik paskutinė galimybė įsigyti, nes paskui bus per vėlu.

Visokių visokiausių daigų buvo ne tik pomidorų. Paprikų daigeliai kainavo apie 0,5–1 euro, agurkų, baklažanų 1–2 eurai (pastarieji, regis, brangiausi iš daržovių sodinukų), porų, kopūstų, kaliaropių, cukinijų, arbūzų, moliūgų, peletrūnų bei kitokių prieskoninių žolių – mėtų, čiobrelių, bazilikų ir kitų kitokių, kurių pavadinimų bei išvaizdos beveik nežinojau, nors prieskonių lentynas prekybos centruose dažnai apžiūrinėju.

Šviežios daržovės

Nenorintys pirkti daigintų daržovių, poroje vietų dar galėjo nusipirkti ir įvairių sėklų, kurių pakelis kainuoja 1–2 eurus. Prie pastarųjų sutikau pirkėjų net iš Žemaitijos.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: