Milijoninės vertės projektas
Pasak rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojos Redos Ruželienės, socialinio būsto plėtros projektu ketinama didinti socialinio būsto prieinamumą pažeidžiamoms visuomenės grupėms Rokiškio rajono savivaldybėje. Projektą ketinama teikti Centrinei projektų valdymo agentūrai. Numatoma suformuotame valstybinės žemės sklype pastatyti, įrengti ir pritaikyti gyventi 4 socialinius būstus po 70 kv. metrų. Teigiama, kad pasirinktas sklypas naujo socialinio būsto statybai yra patogioje geografinėje padėtyje, Rokiškio miesto centre, šalia viešųjų paslaugų įstaigų. Bendra preliminari projekto vertė – 1,3 mln. eurų. 1,1 mln. eurų – Europos Sąjungos lėšos, o 195 tūkst. eurų turės prisidėti pati savivaldybė.
Siūlė pigesnes alternatyvas
Jungtinių komitetų posėdžio metu tarybos nariui Egidijui Vilimui stebėtina buvo, kodėl būtina statyti naują pastatą. Gal pigiau, paprasčiau nupirkti keturis namus ir juos suremontuoti?
V. Rancevas atsakė, kad 4 būstus nupirkti savivaldybėje būtų sudėtinga, nes rinktis praktiškai nelabai yra iš ko – o jeigu pavyktų rasti, tai nepriklausomo nekilnojamojo turto vertintojo paskaičiuota kaina nelabai tenkintų pardavėją. „Net ir įsigijus tokį būstą, jį reikia pritaikyti daugiavaikei šeimai ar asmenims su negalia, tad kartais būna paprasčiau tą būstą pastatyti“, – pažymėjo administracijos direktorius.
Tarybos narys Vytautas Vilys domėjosi, kodėl nesidairome pigesnių alternatyvų mažesniuose miesteliuose, kaip antai Juodupėje, Kamajuose ar Pandėlyje. Vienu šūviu du zuikiai – ir provincijoje jaunų šeimų, ir mokyklose vaikų daugiau būtų.
V. Rancevas paaiškino, kad socialinio būsto prašantieji nurodo, kur norėtų gyventi, o šiuo atveju nurodyta, kad daugiavaikės šeimos norėtų gyventi Rokiškio mieste. Tad esą savivaldybė negali joms siūlyti gyventi kažkur už Rokiškio miesto ribų.
Tikslesnė kaina paaiškės vėliau
Tarybos narys Mindaugas Petkevičius pastebėjo, kad projekte numatyto socialinio būsto 1 kvadratinio metro kaina – daugiau nei 4 tūkst. eurų, kai vidutinė rinkos kaina – nuo 800 iki 2 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. „Kodėl tokia didelė kaina?“ – klausė M. Petkevičius.
Anot administracijos direktoriaus, į socialinio būsto statybos kainą įeina ne tik keturbučio namo statybos, bet ir automobilių, žaidimų aikštelės, ir dviejų butų, esančių pirmajame aukšte, pritaikymas neįgaliesiems.
„Na, nežinau, 400 tūkst. tokį namą nuo nulio pasistatyt su visa infrastruktūra, su aikštutėmis ir garažais, dar koks 100 tūkst. prisideda, tai užtektų. Na, tikrai, tokius skaičius matant… Kainos didesnės nei Vilniuj“, – stebėjosi M. Petkevičius.
„Statybos kaštai visur vienodi. Ar Vilniuje, ar Rokiškyje. Čia matau, kad jie gerokai yra užkelti“, – sutiko tarybos narys Antanas Vagonis.
„Kaina stebėtinai didžiulė“, – pritarė ir E. Vilimas.
V. Rancevas ramino: „Negaliu tikrai atsakyti, kad būtent už tokią kainą būtų pastatytas būstas. Tikslesnė kaina paaiškės atsiradus rangovui. Kol kas nėra nei pirkimo, nei rangovo, nei statybos leidimo, dar nieko nėra.“
Ne visiems atrodo brangu
Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė pažymėjo, kad tokioms idėjoms iš anksto apsvarstyti yra Socialinių reikalų komitetas, kuris turėtų duoti tarybos nariams informaciją. „Vakarų Europoj pažeidžiamos šeimos būna integruotos į bendruomenę, o ne sutelktos vienoje vietoje“, – teigė ji.
Tarybos narys Gintaras Girštautas projektą teigė palaikysiantis. „Šitas projektas labai laukiamas rajone, žinant, kad tų keturių būstų negalima gauti. Ir ta kaina man atrodo normali“, – sakė G. Girštautas.
O daugiavaikės šeimos nenurodė, kad norėtų gyventi Vilniaus senamiestyje?
Dieve mano! Keturi butai už 1,3 mln ? Tai, Savivaldybe, idekite skelbimą, kad perkate Rokiškyje 4is 4iu kambariu butus po 100 000 eurų, tai garantuotai nupirksite tvarkingus ir su remontu ir 3 kartus ! mazesne kaina.
kaip jūs nesuprantate, juk savivaldybes darbuotojams irgi reikia gyventi “oriai”, namą pasistatyti, džipą nusipirkti, į kelionę nuvykti…