Progimnazijos archyvo nuotr.

Lenkija yra populiari pažintinių kelionių kryptis dėl savo turtingos istorijos, kultūros ir įspūdingos architektūros. Turistus traukia Varšuvos ir Krokuvos senamiesčiai, UNESCO saugomos vietos bei gamtos grožybės – Tatrų kalnai ir Mazurų ežerai, Gdansko uostamiestis.

Vienas didžiausių įspūdžių – Malborko pilis – didžiausia gotikinė pilis pasaulyje ir vienas svarbiausių Lenkijos istorinių paminklų. Ji ir buvo pirma kelionės stotelė. Pastatyta XIV a. kryžiuočių ordino, ši pilis tarnavo kaip ordino didžiojo magistro rezidencija. Turistai gali landžioti po visus pilies kampelius, kambarius ir pilyje čia įrengtą muziejų.

Gdansko senamiestis yra vienas iš gražiausių ir istoriškai reikšmingiausių Lenkijoje. Jis garsėja savo gotikine architektūra, spalvingais namais ir siauromis gatvelėmis, kuriomis vaikščiojo, o vaikščiodami daug kuo stebėjosi tūbeliečiai. Aplankyta Šv. Marijos bažnyčia, pagrindinė turgaus aikštė ir istorinis Krantinės takas su simboliniu Neptūno fontanu. Gdansko senamiestis taip pat pasižymi turtinga prekybos ir jūreivystės istorija.

Po įspūdžių pilnos dienos – poilsis, o kitą rytą visi, jau pailsėję ir papusryčiavę, patraukėme į Torunę. Šis miestas, garsėjantis kaip Mikalojaus Koperniko gimtinė, traukia lankytojus įspūdingomis gotikinėmis bažnyčiomis, siauromis akmeninėmis gatvelėmis ir senoviniais miesto mūrais.

O kur dar tradiciniai Torunės meduoliai – teko jų paragauti. Ir ne kartą.

Blitz išvyka – o įspūdžių galybė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: