Anot „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), smarkių liūčių ar potvynių metu gyventojai turėtų kuo skubiau išjungti įvadinį automatinį jungiklį bei elektros prietaisus.

Be to, esant stipriam vėjui, ekspertai pataria užverti langines, duris, židinio ar krosnies sklendę, rašoma išplatintame pranešime.
Kaip pažymėjo ESO, trečiadienį yra telkiamos papildomas pajėgos, kurios vyks įvertinti žalos padarinių ir atstatyti elektros energijos tiekimo.
„Atidžiai stebime situaciją ir ruošiamės reaguoti šalinant audros sukeltus padarinius, kad kuo greičiau atstatytume elektros energijos tiekimą, jeigu sutriktų dėl lūžtančių medžių ir krentančių jų šakų“, – išplatintame pranešime cituojama ESO atstovė Rasa Juodkienė.
Ekspertai pataria, kaip audros metu apsaugoti transporto priemones
Ruošiantis audrai, ekspertai rekomenduoja iš anksto pasirūpinti ir savo transporto priemonėmis – nepalikti jų po medžiais, pastatyti po stogu. Jei tokios galimybės nėra, anot specialistų, transporto priemones derėtų apdengti storu, minkštu audiniu.
Anot BTA Ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio, užklupus krušai, svarbu neskubėti perstatyti automobilio po medžiais.
„Vėtra, neretai sutampanti su kruša, gali nulaužti stambias medžių šakas bei pridaryti dar rimtesnės žalos“, – BTA išplatintame pranešime įspėjo jis.
A. Žiukelis rekomenduoja esant galimybei transporto priemonę bent laikinai statyti po stogu – pavyzdžiui, jei kruša užklupo važinėjant mieste, sukti į artimiausią dengtą stovėjimo aikštelę. Jei iš anksto žinoma apie pavojingas oro sąlygas – reikėtų stengtis parkuoti automobilį garaže, požeminėje stovėjimo aikštelėje, po stogine.
Visgi, jei galimybės automobilį nors trumpam pastatyti po stogu nėra, vertėtų jį uždengti kuo storesniu, minkštu audiniu. Tokiu būdu būtų galima sumažinti krušos padarytų pažeidimų automobilio korpusui riziką, pranešime teigė specialistas.
„Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti juokinga, tačiau šiuo atveju galioja posakis „Jei tai veikia, vadinasi tai nėra kvaila“, – pranešime cituojamas BTA Ekspertizių skyriaus vadovas.
Sinoptikai įspėjo, kad trečiadienį tikimasi smarkios audros. Daug kur numatoma perkūnija, vietomis – smarkus lietus, kruša, škvalas. Kai kur ledėkų skersmuo gali siekti 6–8 centimetrus, o škvalo metu gūsiai sieks 16-21 m/s, vietomis – 22–27 m/s.
ELTA primena, kad praėjusių metų vasarą, rugpjūčio pradžioje, Lietuvoje taip pat buvo fiksuotos smarkios liūtys su perkūnija, stambi kruša ir škvalas. Tuomet stichija padarė didelių nuostolių daliai šiaurinių šalies regionų ūkių – audra smarkiai suniokojo gyvenamuosius ir ūkinius pastatus, grūdų saugyklas. Taip pat nukentėjo gyvuliai, buvo sudaužyta žemės ūkio technika.
Tuo tarpu pasėlių savidraudos fondas „VH Lietuva“ tuomet skaičiavo, kad stichija 2,5 tūkst. apdraustų ūkių padarė bent 10 mln. eurų žalą, nukentėjo 28,4 tūkst. hektarų pasėlių.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: