Pernai Italiją aplankė daugiau nei 134 mln. atostogautojų, apgyvendinimo įstaigose praleidusių apie 451 mln. naktų, teigiama bendrame statistikos agentūros ir ministerijos antradienį išplatintame pranešime.

„Istat“ pranešė, kad tai yra didžiausi kada nors turizmo apklausose užfiksuoti duomenys. Lyginant su 2022 m., atvykusiųjų skaičius išaugo maždaug 16 mln. (13,4 proc.), o nakvynių skaičius – 39 mln. (9,5 proc.).
Šie skaičiai yra dar didesni nei 2019-aisiais – paskutiniais iki koronaviruso pandemijos metais, kai Italiją aplankė maždaug 131 mln. atostogautojų, šalyje praleidusių 436 mln. naktų.
Italija yra viena iš populiariausių krypčių tarp viso pasaulio atostogautojų ir pernai kiek daugiau nei pusė visų turistų atvyko iš užsienio.
Labiausiai lankomais regionais tapo Venetas, Venecija, Toskana, Lombardija ir Lacijus, taip pat Italijos sostinė Roma.
Tačiau yra ir ne tokių gerų žinių.
Venecija, Roma ir kai kurie Toskanos miestai atostogų metu būna gerokai perpildyti – dėl to kyla vis didesnis šių miestų gyventojų nepasitenkinimas, reikalaujama veiksmingiau suvaldyti arba apriboti svečių srautus.
Prieš keletą mėnesių Venecijoje įvestas įvažiavimo mokestis, taikomas į miestą vienai dienai atvykstantiems lankytojams.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: