Ažiotažas dėl Obelių aikštės rekonstrukcijos projekto slūgsta. Bendruomenės nariai nusprendė atsisakyti svastikos ir aikštę papuošti kuklesniu simboliu.
Idėja
Dar 2005 m. Obelių bendruomenė sudarė miesto tvarkymo planą. Jame – 14 viešųjų miesto erdvių. Bene svarbiausia jų – aikštė, besidriekianti tarp seniūnijos pastato ir Šv. Onos bažnyčios.
Bendruomenės pirmininko Žilvino Misiūno nuomone, ši vieta turėtų tapti miesto simboliu. Jam patiko dailininko Rimvydo Pupelio sumanymas aikštę papuošti netradiciškai: trinkelių grindinio centre įamžinti miesto simbolį – obuolį ir nuo jo „lūžtančius“ keturis žalčius, savo forma įkūnijančius svastiką – pagonybės simbolį.
Kirtis
Lemiamas kirtis „lūžtančių“ žalčių idėjai buvo suduotas praėjusį penktadienį. Miesto bibliotekoje susirinkę Obelių bendruomenės nariai nusprendė atsisakyti svastikos simbolio maldos namų pašonėje. Žengti tokį žingsnį juos paskatino naujasis Obelių, Aleksandravėlės ir Kriaunų klebonas Laimonas Nedveckas. „Svastikos ženklas naudotas nuo senų senovės. Jis buvo paplitęs net tarp Pietų ir Šiaurės Amerikos indėnų. Taigi nuomonė, jog svastika būdinga tik sėliams ir ji atspindės obeliečių kilmę, yra klaidinga. Saulės ženklo istorinis kontekstas žadina skaudžius prisiminimus apie nacių režimą ir Adolfą Hitlerį“, – sakė dvasininkas. Prieštaraujančiųjų jam neatsirado.
Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”
Norbertas BYČKOVSKIS