Geriausiu 2009 metų rajono tautodailininku tapo drožėjas Vidmantas Zakarka. Dariaus Baltakio nuotr.
Geriausiu 2009 metų rajono tautodailininku tapo drožėjas Vidmantas Zakarka. Dariaus Baltakio nuotr.

 

 

 

 

Penktadienį Rokiškis pirmą kartą paskelbė Metų tautodailininką.  Taip siekiama gaivinti ir prikelti mirštančius liaudies menus.

 

Vienas rimtas pretendentas

 

Rokiškio krašto muziejuje vyko metų tautodailininko rinkimai. Šio vardo siekė dešimt  rajono kūrėjų. Tautodailininkai, Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus darbuotojai  bei  muziejininkai vertino meistrų šių metų darbus bei  pasiekimus. Daugiausia balsų surinko ir Metų tautodailininku tapo medžio drožėjas rokiškėnas Vidmantas Zakarka.

 

Anot  krašto muziejaus dailės skyriaus vedėjos Dalios Kiukienės, kiekvienas rinkimų dalyvis žinojo taisykles: jis turėjo būti padaręs ne mažiau kaip tris gerus darbus. Daugiausia, anot vedėjos, šiemet nuveikė V.Zakarka. „Kryžius Jūžintuose, keletas plenerų, personalinė kūrybos paroda – tai vis jo įnašas į šiųmetį rajono tautodailininkų aruodą“, – vardijo D.Kiukienė.  Jos nuomone, V.Zakarka –  rimtas ir lygių sau neturintis pretendentas.  Anot D.Kiukienės,  neužtenka gerai kurti, svarbu ir veikla, svarus indėlis savo rajonui.  

 

 

 

 

Visas straipsnis antradienio “Gimtajame…”

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: