E. Jasiūno archyvo nuotr.

– Kurioje klasėje mokaisi, kuo domiesi?

– Mokausi 11-oje klasėje, man 17 metų. Laisvu laiku daug savanoriauju, programuoju, domiuosi politinėmis aktualijomis. Šiltuoju metų sezonu labai daug laisvo laiko praleidžiu mindamas dviratį. Būdamas ketverių ar penkerių metų gavau savo pirmąjį dviratį ir nuo to laiko mėgstu tiesiog minti ilgus atstumus. Šią vasarą išsikėliau sau iššūkį – vienas numinsiu 600 km, aplankysiu kuo daugiau apžvalgos bokštų. Suplanuotą išvykos dieną pradėjo stipriai lyti, tačiau tai buvo vienintelė laisva vasaros savaitė, todėl nusprendžiau priimti dvigubą iššūkį ir sėdau ant dviračio. Nors oras nelepino, o kelionės metu ir pasiklydau, ir miegmaišį kažkur pakelėje pamečiau, tačiau Lietuvos kraštovaizdis, sutikti žmonės, aplankyti draugai Lietuvoje ir kiti nuotykiai atpirko prastas oro sąlygas. Numyniau planuotus kilometrus per penkias dienas. Visa manta ant dviračio apie 30 kg svėrė.

– Sakai, viena laisva savaitė vasarą. O kitą laiką kuo buvai užimtas?

– Su Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ organizavome vasaros stovyklas, vykau į įvairias stovyklas, diskusijų festivalius, keliavau.

– Tai kuris apžvalgos bokštas padarė didžiausią įspūdį?

– Labiausiai patiko Mindūnų apžvalgos bokštas, kuris yra Labanoro girioje. Tuo metu tai buvo aukščiausias Lietuvoje. Jis įsiminė ir todėl, kad važiuojant iki jo žavėjo Labanoro girios pelkės, natūralumas.

– Keliauti vienam tau joks diskomfortas?

– Žinoma, toks keliavimas dažnai nusibosta, nes didžiąją dalį laiko minu dviratį. Tačiau tarp žmonių prisibūnu mokykloje, organizacijose, renginiuose. Keliaudamas vienas galiu tiesiog pailsėti nuo žmonių, išeiti iš kasdienio ritmo.

– Priklausai Jaunųjų lyderių klubui. Kuo ta veikla tau yra įdomi?

– Priklausau, 2018–2019 m. buvau jo prezidentu, o šiuo metu klubo vairą perdaviau Emilijai Trumpaitei. Jaunųjų lyderių klubo pagrindinis veiklos principas yra neformalusis ugdymas. Klubas veikia 15 metų, jo veikla yra orientuota į jaunų žmonių saviraišką, socialinių kompetencijų, pilietiškumo bei atsakomybės ugdymą, padeda įgauti asmeninių įgūdžių. Klube mes mokomės vieni iš kitų ir stengiamės padėti vieni kitiems tobulėti. Tai darome per pilietinių renginių, mokymų, pamokėlių, vidinių renginių organizavimą, inicijuojant projektus ir juos įgyvendinant, vykstame į valstybines institucijas diskutuoti apie jaunimo problemas, bendraujame su kitomis organizacijomis ir keičiamės patirtimi. Man tai nėra tiesiog priklausymas klubui, tai galiu pavadinti gyvenimo būdu, nes didžiąją dalį savo laisvalaikio ir skiriu jam.

– Esi jauniausias Rokiškio kultūros ir turizmo tarybos narys? Nuo kada? 

– Taip, esu jauniausias, o tarybai priklausau nuo 2019 m.

– Kas ir kodėl Tave pakvietė?

– Galiu tik rankas paspausti Kultūros ir turizmo tarybos nariams už sprendimą, jog jiems reikia jaunimo atstovo. Labai džiaugiuosi, kad institucijos ir organizacijos jaunimą pradeda įtraukti ir išklausyti jaunų žmonių nuomonę ir poreikius. Manau, tai yra pradinis žingsnis gerovės valstybės link. Džiaugiuosi, kad jaunas žmogus vis mažiau tampa renginio dekoracija. Aš buvau deleguotas kaip Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ savanoris, nes „Apvalus stalas“ yra Rokiškio rajone veikiančias jaunimo organizacijas vienijanti asociacija.

– Kokius klausimus spręsti Tau įdomiausia?

– Kaip ir minėjau, man svarbu, kad jaunimas nebūtų renginių dekoracija, o juos organizuotų bendradarbiaudamas su kitomis jaunimo organizacijomis, neformaliosiomis jaunimo grupėmis, kultūros centrais ir kitomis institucijomis. Man svarbiausia, kad Kultūros ir turizmo taryboje būtų atstovaujama jaunimo nuomonei, grįstai žiniomis ir faktais.

– Kokia tai „Vėliavų jūros akcija“, numatyta Kovo 11-ajai Rokiškyje? Kiek supratau, pats esi vienas iniciatorių? Ką organizatoriai norėtų parodyti šia akcija?

– „Vėliavų jūros“ neinicijuoju, tačiau prisidedu prie jos organizavimo. „Vėliavų jūra“ – pilietinė iniciatyva, kai kiekvienas Rokiškio miesto gyventojas yra kviečiamas iš namų pasiimti trispalvę ir kovo 11 d. 11 val. ateiti į Nepriklausomybės aikštę. Tai bus masinis Lietuvos 30-mečio minėjimas, kuriuo siekiama išreikšti pagarbą laisvės kovų dalyviams.

– Kas Tau pačiam yra Kovo 11-oji?

– Jaučiu pagarbą laisvės kovų dalyviams ir visiems, kurių kraujas buvo pralietas kovojant „vardan tos“. Šių garbių žmonių dėka galiu kurti ir prisidėti prie gražesnės Lietuvos kūrimo. Turiu teisę rinktis, turiu teisę inicijuoti ir daryti pokytį visuomenėje. Kovo 11-oji padeda suprasti laisvės svarbą, tačiau su laisve ateina ne tik privilegijos, tačiau ir pareigos – balsuoti rinkimuose, kurti grožį ne tik sau, o visiems. Išlaikyti tautos identitetą.

– Papasakok daugiau apie save, kokie hobiai, kokie mokslai labiausiai sekasi, ką ir kodėl ketini studijuoti?

– Kaip ir minėjau – esu ištikimas savo dviračiui ir tai yra pagrindinis mano hobis. Taip pat žaidžiu ledo ritulį, aktyviai savanoriauju Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungoje „Apvalus stalas“. Čia gaunu aibę galimybių: atstovauti Rokiškio jauniems žmonėms rajone ir visoje Lietuvoje, pažinti save, įveikti baimes, susipažinti su naujais žmonėmis ir t. t. Taip pat aktyviai įsitraukiu į visuomenines veiklas, pilietines iniciatyvas, pvz., projektas „Idėja Rokiškiui“.

Esu tiksliukas, geriausiai sekasi matematika, fizika, informatika, taip pat domiuosi naujų ir naujausių laikų istorija, politika. Geriausiai sekasi ir labiausiai patinka programavimas, todėl ir planuoju rinktis studijas, susijusias su IT. Tačiau prieš studijas mąstau apie galimybę rinktis „gap year“ ir išvykti savanoriauti, keliauti, susipažinti su žmonėmis ir pažinti kitas kultūras ar tiesiog dirbti.

– Įdomu, nuo ko prasidėjo programavimas? Galėtum šiek tiek išsamiau?

– Programavimu užsiiminėti pradėjau trylikos metų, kai žaisdavau kompiuterinius žaidimus. Subūriau komandą, kūrėme „Minecraft“ serverį. Tada reikėjo sukurti  pirkimo sistemas paslaugų žaidime, internetinį tinklalapį, specialius įskiepius. Todėl pradėjau „googlinti“, kaip tai padaryti. Tai ir buvo mano pirmoji patirtis programuojant, mano pirmasis verslo projektas, iš kurio daug išmokau. Ir iki šiol verslo tema man yra įdomi.

– Ačiū už pokalbį.

Projektą iš dalies remia

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: