Šiemet net septyniolika spektaklių iš skirtingų Lietuvos teatrų varžysis dėl festivalio apdovanojimų, žiūrovų ir festivalio komisijos pripažinimo. Tradiciškai ne tik suaugę, bet ir mažieji žiūrovai ne tik žiūrės, bet ir vertins jiems skirtus spektaklius.
Pirmąjį savo matytą spektaklį prisimename visą gyvenimą. Jei ne spektaklį, tai bent atmosferą, kuri nuteikė ypatingai ar kaip kitaip įsirėžė į atmintį. Čia lengva juoktis ir pravirkti, blogį atskirti nuo gėrio, melą nuo teisybės.
Tad kviečiame į paslaptingą pasaulį, kuriame spalvos ryškesnės, žodžiai garsesni, jausmai gilesni.
Spalio 5 diena 11 valanda. Didžioji salė. Vilniaus teatras „Lėlė“
„Kaime nėra WI-FI“ Šarūno Datenio režisuotas spektaklis pagal Danguolės Kondratienės knygą „Spintos istorijos“. Pasakojimas sukasi apie 9 metų mergaitę, kuri, patekusi į palėpę, susipažįsta su čia slypinčiais daiktais ir netikėtomis jų istorijomis. Šmaikštūs pokalbiai bei aršios diskusijos atskleis šeimos istoriją, prisilies prie laikinumo, vartotojiškumo temų.
Spektaklį „Kaime nėra WI-FI“ kūrė „Lėlės“ teatro žiūrovams jau gerai pažįstama jauna, ambicinga ir humoro nestokojanti menininkų komanda. Režisierius Šarūnas Datenis ir dailininkas Antanas Dubra sėkmingai dirba kartu nuo pat pirmojo, Auksinį scenos kryžių pelniusio savo spektaklio „Gaidelis pinigautojas“.
Spalio 12 d. 10 ir 12 val. Mažoji salė. Panevėžio teatro „Menas“
Spektaklis „Pikseliukai arba kas telefone gyvena“ ne tik mažiesiems žiūrovams bet ir jų tėveliams – apie mažuosius telefono žmogiukus – Pikseliukus. Jie žingeidūs, draugiški ir be galo panašūs į mus… Pasak spektaklio autoriaus ir režisieriaus Andriaus Povilausko „…spektaklis bus kitoks, nes vaikai dabar irgi kitokie – jiems turi būti įdomu, šiuolaikiška ir jokiu būdu negali būti nuobodu…“.