V. Mačiulaičio nuotr.

Šylantys orai išjudina visą gyvybę, saulėn skubam visi, taip pat ir nelabai mums mieli gamtos kaimynai – erkės.

Rokiškis – apskrities lyderis

Senesni žmonės atsimena, erkių ir anksčiau būdavo, jos įsisegdavo, jas ištraukdavo ir… užmiršdavo, mat tiek nuo erkių užsikrėtusiųjų piktomis ligomis nebuvo. Dabar situacija pasikeitė, erkės platina sunkias ligas, erkinį encefalitą (EE) ir Laimo ligą (LL), komplikacijos sunkiai nuspėjamos, neretai lemiančios ir neįgalumą.

Panevėžio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus duomenimis, sergamumo LL rodikliai mūsų rajone jau kelinti metai yra vieni didžiausių Panevėžio apskrityje. Pagal epidemiologinį tyrimą, daugiausia erkių gyventojams įsisiurbė Apūniškio, Vengerynės, Sacharos miškuose, taip pat savuose kiemuose, soduose.

Šylant orams, erkės aktyvėja, pasak specialistų, reikia tai žinoti ir būti atsargiems. Vykstant į miškus ar dirbant laukuose žemės ūkio darbus, labai svarbu tinkamai apsirengti: drabužiai turi būti šviesūs, ilgomis rankovėmis, su prigludusiais prie riešo rankogaliais, kelnių klešnių apačia taip pat gerai prigludusi prie kūno, pravartu neužmiršti ir apie gerai priglundantį galvos apdangalą. Patartina naudoti repilentus. Grįžus iš gamtos, reikia apsižiūrėti ir pasitikrinti, ar nėra prikibusių erkių.

Erkės tyrimams dėl Laimo ligos ir erkinio encefalito dabar neberenkamos ir nebetiriamos, nes tyrimai nefinansuojami.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: