Fizinis bankrotas – ne toks jau ir retas reiškinys, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Daugybė žmonių įsiskolina kreditoriais ir tai dažniausiai tai nesukelia jokių sunkumų, kol asmuo yra visiškai darbinas, turi darbą ir gauna pastovas pajamas. Tačiau vos tik nelieka bent vieno iš šių sudedamųjų komponentų, iškyla labai didelė grėsmė finansiniams stabilumui. Kartais ji būna tokia didelė, kad visiškai sujudina ir netgi sugriauna finansinį pamatą, tad žmogui nelieka nieko kito, kaip tik paskelbti apie asmeninį bankrotą. Šiandien galimybė mūsų šalyje jau tikrai yra ir kviečiame sužinoti apie tai daugiau.

Siekiant suprasti, kokia yra fizinio asmens bankroto Lietuvoje statistika, pirmiausia reikėtų paminėti, kad Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatymas buvo priimtas Lietuvos Respublikos Seimo (LRS) dar 2012-05-10, tačiau įsigaliojo bei pradėjo mūsų šalyje veikti nuo 2013-03-01. Tačiau ir tai – dar ne viskas: verta pabrėžti, kad buvo net 4 šio įstatymo pakeitimai. (2013-03-28, 2014-10-07, 2015-12-01, 2015-12-22). Gera žinia ta, kad visi šie pakeitimai užtikrino teigiamus rezultatus, pavyzdžiui, proceso sutrumpėjo nuo 5 iki 3 metų; na, o, jei pasiekiamas susitarimas su banku, asmuo gali išsaugoti gyvenamąjį būstą.

Remiantis statistika, matyti, kad asmenų, kuriems būtinos tokio pobūdžio bylos, daugėja. Štai, pavyzdžiui, 2016 metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėtos net 777 tokio pobūdžio bylos. Po metų, t.y., 2017, šis skaičius išaugo ir dar labiau – siekė 824 bylas. Kita vertus, augantis skaičius nebūtinai parodo prastėjančią finansinę mūsų šalies gyventojų situaciją. Nieko panašaus – skaičius didėja ir dėl kitų aplinkybių. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad, jei pačioje pradžioje, t.y., kai vos tik įsigaliojo Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatymas, sąvoka fizinio asmens bankrotas skambėjo ypač bauginančiai, tai šiandien daugelis į tai tiesiog žiūri kaip į puikią išeitį, galinčią ir vėl sugrąžinti į įprastą gyvenimą (neskaitant tam tikrų išimčių).

Iš viso šiandien šia galimybe jau yra pasinaudoję maždaug 3000 asmenų.

Užs. 1170

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: