Redakcijos archyvo nuotr.

– Kodėl pasirinkote būtent tokią profesiją? Ar kada gailėjotės? Kur dirbote? Papasakokite apie karjeros vingrybes?

– 1974-aisiais baigiau Linkuvos vidurinę mokyklą ir jau žinojau, kad stosiu į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Rinkausi gydomąją mediciną, į kurią tais metais priėmė 50 studentų. Surinkau aštuoniolika balų ir man buvo pasiūlyta pasirinkti kitą medicinos specialybę – higieną ir epidemiologiją. Žinojau – jei neįstosiu, privalėsiu eiti atlikti būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje, todėl sutikau su pasiūlymu. Medikalizuotos 6 metų studijos ir gydytojo epidemiologo-higienisto diplomas visai neatspindėjo ir nepateisino gautų žinių kiekio bei kokybės, jų realizavimo darbo vietoje. Todėl nuo pat pirmų dienų įrodinėjau, kad nereikia tokio medicininio paruošimo. Sakiau tai savo dėstytojams, sveikatos saugos klerkams, kolegoms. Po daugiau nei 50 metų pertraukos, atkūrus Lietuvos gydytojų sąjungą, pilnutėlėje Vilniaus  operos ir baleto teatro salėje vienas iš pirmųjų buvau pakviestas į tribūną, kurioje garsiai pasisakiau apie medicinos specialistų ruošimą. Salė plojo atsistojusi, buvau išrinktas į tarybą, po kelerių metų – į valdybą. Rokiškio rajono gydytojų pakviestas, Gydytojų sąjungą įkūriau ir Rokiškyje. Jos pirmininku buvau 8 metus. 1995-aisiais vienas pirmųjų šalyje savo vardu įkūriau individualiąją įmonę, kurioje galėjau realizuoti mintis ir darbus. Gailėtis, kad dirbu ne ten ir ne tą darbą, kurį galėčiau, nebebuvo reikalo. Apsigyniau gydytojo darbo higienai pirmąją kvalifikacinę kategoriją, kuri mane maitino visus 15 metų. Visą šį laikotarpį lygiagrečiai dirbau ir Rokiškio sanitarijos ir epidemiologijos stotyje gydytoju, vėliau – Visuomenės sveikatos centre gydytojų higienos ekspertu. Šiemet spalio 28-ąją suėjo 40 metų, kai aš atvykau į Rokiškį, nors mano bendras darbo stažas – 46 metai, iš jų 25 –valstybės tarnyboje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marytė
Marytė
2020 16 lapkričio 17:28

Per pastarąsias dvi dienas Panevėžio apskrityje patvirtintas rekordinis susirgimų koronavirusu skaičius – net 263. Iš Panevėžyje per dvi dienas nustatytų 150 infekcijos atvejų ištirti vos 3. Rajone registruoti nauji 39 susirgimai, o ištirtas tik vienas. Virusas kaip reikiant smogė iki tol pakankamai saugiai besijautusiems rokiškėnams, jų rajone per dvi dienas nustatyti net 23 nauji susirgimai. Nuo sergančių bendradarbių užsikrėtė dar 2 įmonėje „Rokiškio sūris“ dirbančios moterys ir 1 bendrovės „Daivida“ darbuotoja. Pusamžei rokiškietei užkratą perdavė žentas, studentui – tėvai, neaišku kur užsikrėtė 7 rokiškėnai, o kiti atvejai dar neištirti. Panevėžio visuomenės sveikatos centro vadovas Eugenijus Vilčinskas dar kartą nurodė, kad… Skaityti daugiau »

jo,jo
jo,jo
2020 15 lapkričio 10:02

typo specialistai kurie nieko neveikia ištisus metų metus ir yra tik našta dirbančiai liaudžiai

Jonas
Jonas
2020 15 lapkričio 9:06

O dabar kaip? Meluojama toliau?

Indėnas
Indėnas
2020 14 lapkričio 18:37

Gerai “šovė” apie Verygą (laikraštyje): Žinojau jį dar tuo metu, kai nebuvo ministru. Nuomonė buvo ir liko neigiama. Tai “alkoholio ministras”. Negalima būti tokiam savimylai, pasitikinčiam, viską žinančiam, kerštingam. Man ypač šlykštu, kaip jis tvarkėsi su ULAC direktoriumi Čeplinsku.

Biruted
Biruted
2020 14 lapkričio 8:27

štai kokie “specialistai” ne tik Rokiškyje bet ir visoje Lietuvoje – visur melas, tiesa galima pasakyti tik išėjus pencijon.

Nu jo
Nu jo
2020 14 lapkričio 9:53
Atsakinėti į  Biruted

Tu ne ka geresne melage taip kad verciau tylek

Biruted
Biruted
2020 14 lapkričio 12:16
Atsakinėti į  Nu jo

nei tamsta manę pažįsti, nei tamstos aš pažįstu, todėl vertinti tamstos sąmoningumo nesiimu. o šis žmogystė pats skelbia apie savo nutylėtus ale darbelius

Rekomenduojami video: