Turistinių vietovių ir traukos objektų infrastruktūros išvystymo šalyje tyrimas atskleidė, kurios savivaldybės veikia efektyviausiai, o kuriose yra taisytinų turizmo infrastruktūros trūkumų. Tyrimą „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu rugpjūčio 1–31 d. vykdė rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė UAB „BERENT Research Baltic“. Savivaldybės suskirstytos atsižvelgiant į nakvynių skaičių rajone, remiantis Statistikos departamentu.

Lapkričio 10 d. vyko virtualus šio tyrimo pristatymas. Rokiškio TAIC direktorė Lina Valotkienė teigia, kad apklausos tikslas – parodyti ir vertinti spontaniško turisto nuomonę, jo požiūrį į aplankytą objektą, įstaigą ir pan., paprastai tariant, bandoma parodyti, kaip jaučiasi turistas.

Tyrimo metu išskirtos pagrindinės Lietuvos savivaldybių turistinių objektų infrastruktūros ir paslaugų išvystymo silpnybės bei įvardytos tobulinimo kryptys ir galimybės.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad turistui reikia darbo laiko, stovėjimo aikštelių, tualetų nuorodų, reikia elementarios, bet suprantamos ir ne vien lietuvių kalba pateikiamos informacijos. Tai mes dažnai akcentuojame. Reikia ir leidinių, geriamojo vandens, vietų gyvūnams atsigerti bei gamtinius reikalus atlikti. Būtina pritaikyti objektus įvairių negalių turintiems žmonėms – regėjimo ar klausos, o dažniausiai galvojama apie turinčius judėjimo negalią, bet tokių yra tik 20 proc. Dauguma dalykų yra lengvai įgyvendinami“, – tikina L. Valotkienė.

„Paskelbus turizmo informacijos centrų kategorijos reitingus, mūsų TAIC yra ketvirtoje vietoje. Man ir kolektyvui tai paskatinimas toliau kurti, stengtis dėl atvykstančių svečių“,  – puikiu TAIC įvertinimu džiaugiasi L. Valotkienė.

Vertinti buvo pateikti 5 objektai Rokiškio rajone ir 10 objektų mieste.

Pateikiame Rokiškio rajono objektų vertinimo lentelę.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: