15min.lt nuotr.

Gintaro Plytniko vairuojamas automobilis buvo sustabdytas 2019 metų gruodžio 18-osios vakarą.

„Opel“ iškrėtę pareigūnai po kapotu, prie akumuliatoriaus, rado į skudurą susuktą folijos gabalą, kurio viduje – 27 gramai kanapių.

Vyras iškart prisipažino, kad prieš dieną lankėsi Panevėžio centriniame turguje, kur iš nepažįstamojo nusipirko narkotikus už 180 eurų.

„Mėgstu rūkyti kanapes, todėl iš karto nusipirkau šiek tiek didesnį kiekį“, – teisme aiškino G.Plytnikas.

Rado smulkintuvą

Vyras iškart buvo uždarytas į areštinę, o po kelių valandų pareigūnai jau purtė jo namus.

Čia jie nerado narkotikų, tačiau aptiko kanapių smulkintuvą. „Grinderiu“ vadinamą įrenginį galima legaliai už kelis eurus nusipirkti Lietuvoje.

„Prieš kurį laiką man jį padovanojo draugas, naudojau jį kanapių smulkinimui“, – pasiteisino G.Plytnikas.

Nedidelis plastmasinis arba metalinis aparatas aštriais dantukais skirtas susmulkinti kanapėms, kad jas būtų paprasčiau rūkyti.

Pareigūnai pas marihuanos mėgėjus dažnai randa tokius aparatus ir, jei juose aptinka kanapių liekanų, paprastai už tai gresia atsakomybė dėl neteisėto disponavimo narkotikais.

Tačiau šįkart teisėsauga į situaciją pažvelgė kūrybiškai ir smulkintuvą prilygino įrenginiui narkotikams gaminti.

Už įrenginių narkotikams gaminti gaminimą ar psichotropinių medžiagų gamybos technologijų ar instrukcijų rengimą numatyta atsakomybė Baudžiamojo kodekso 262 str. Tai – apysunkis nusikaltimas, už kurį gresia įkalinimas iki 4 metų.

Būtent toks nusikaltimas už kanapių smulkintuvą buvo inkriminuotas G.Plytnikui.

Šis straipsnis retai sutinkamas teismų praktikoje ir paprastai nubaudžiami žmonės, kurie susikonstruoja aparatus amfetaminui ar panašiems narkotikams gaminti.

Yra atvejis, kai šį Baudžiamojo kodekso straipsnį bandyta pritaikyti kanapių auginimo laboratoriją įrengusiems vyrams, tačiau teismas nusprendė juos dėl šio nusikaltimo išteisinti.

„BK 262 str. dalykas yra aparatai ir kiti įrenginiai narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms gaminti, taip pat narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybos technologijos ir instrukcijos. Minėtų aparatų ir įrenginių veikimo principas yra paremtas mechaniniu ar cheminio proceso veikimo būdu“, – skelbta 2016 metais Kauno apygardos teismo priimtame nuosprendyje.

Pasiųstas už grotų

Paprastai aparatas, skirtas narkotikams gaminti, turėtų kaip nors pakeisti medžiagų sudėtį. Tačiau Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų teisėjo Artūro Dilio įsitikinimu, šiam nusikaltimui padaryti užtenka turėti kanapių smulkintuvą.

„Laikytina įrodytu, kad G.Plytnikas 2019 m. gruodžio mėnesį, tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku, iš tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijęs, namuose neteisėtai laikė smulkintuvą, tinkamą kanapių (antžeminių dalių) smulkinimui (smulkioms kanapių antžeminėms dalims gaminti), iki kol 2019 m. gruodžio 18 d., 21.25 val., kratos metu jį rado ir paėmė Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai, todėl tokia jo veika kvalifikuotina kaip neteisėtas įrenginio narkotinėms medžiagoms gaminti laikymas pagal BK 262 straipsnį“, – skelbiama teisėjo priimtame nuosprendyje.

Skirdamas nuosprendį teisėjas atkreipė dėmesį, kad vyras ir anksčiau yra turėjęs bėdų su teisėsauga, nors jo teistumai jau išnykę.

2015 m. Belgijoje G.Plytnikas įkliuvo, kai kėsinosi įvykdyti vagystę. Po poros metų už vagystę jis įkliuvo Prancūzijoje, o tada dar labiau prisidirbo meluodamas teisėsaugai.

Be to, jis baustas administracine tvarka už psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo.

„Šios aplinkybės rodo tai, kad G.Plytniko polinkis nusikalsti bei daryti analogiško pobūdžio priešingas teisei veikas nėra išnykęs, jo nusikalstamas elgesys kartojasi ir jis nedaro išvadų, todėl jam parinktina bausmės rūšis, susijusi su trumpalaikiu laisvės atėmimu, tai yra arešto bausmė ir ji vykdytina realiai, o ne jos vykdymą atidedant, nes, teismo nuomone, nėra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – skelbė teisėjas.

Jam skirtas 75 parų areštas, tačiau kadangi vyras pripažino visus jam pateiktus kaltinimus, teismas bausmę jam sumažino trečdaliu – iki 50 parų arešto.

Šis nuosprendis jau yra įsiteisėjęs ir neskundžiamas.

15min.lt inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mentas
Mentas
2020 7 gruodžio 22:11

Jeigu žmogus žmogui žmogus tai ir žmogus žmogui žmogus. Kada šitie kaimiečių šerifai žmogiškumo įgaus, atrodo lyg medalį kas užkabins jiems, taip bonusą prie algos gaus, bet ar tas popierius išvalys jų šūdiną sąžinę?

petras pagrundziai
2020 5 gruodžio 19:23

na jai jau toks musu teisingumas,tada reik teist visus lietuvos vyrus,o daugiausia duot metu prokurorui bei teisejui uz isprievartavima. nes visi vyrai turi aparata….legalu. ir kadangi tai irankis nusikaltimui padaryt,reik visus sodint.

Grybu grybai
Grybu grybai
2020 5 gruodžio 13:54

Grinderis gamina kanapes kaip suprantu.. Pasuki pora rozu ir bam uzauga ten vidui.. Dalbajobai..

Rokiškietė
Rokiškietė
2020 5 gruodžio 10:53

Man baisu kai teisėjai interpretuoja įstatymus. Kad tas vaikinas įklimpęs į nusikaltimų pasaulį- faktas. Bet “grinderį” traktuoti kaip narkotinių medžiagų gaminimo priemonę- absurdas. O folija? Tai gal ir visiems folijos turėtojams namuose pritaikykim šį straipsnį?

Rekomenduojami video: