Aštuntokas K.Glemža susitiks su giminaičiu
Aštuntokas K.Glemža susitiks su giminaičiu

„Gimtojo Rokiškio“ straipsnis apie Pandėlio gimnazijos aštuntoką Kornelijų Glemžą padėjo susieiti giminėms (N.Byčkovskis, „Partizanės poetės giminaitis svajoja apie dangaus žydrynę“ – GR, 2012 12 01).

Pandėliečių Eglės ir Petro Glemžų šeima, auginanti tris vaikus, šią savaitę sulaukė tolimo giminaičio skambučio. Su pandėliečiais susisiekė kėdainiškis Algimantas Stankūnas – garsios partizanų poetės Dianos Glemžaitės, žuvusios 1949 metais, tėvo sesers sūnus. Vyras, rezistencinių kovų metu netekęs kojos, iškentėjęs Sibiro tremtį, yra tikras savo šalies patriotas. Jis aktyviai domisi D.Glemžaitės poezija ir rezistencinių kovų istorija.
A.Stankūnas, perskaitęs minėtą „Gimtojo…“ straipsnį, netvėrė džiaugsmu: jo giminėje esama jaunųjų šaulių, mat jis pats kadaise irgi priklausė šiai organizacijai. Kėdainiškis prasitarė, jog plačioje Glemžų giminėje yra buvę žymių lakūnų. Tai pamalonino Kornelijaus širdį, mat jo svajonė – skrosti dangaus žydrynę.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: