Už vaistinės sugrąžinimą pasisakanti Ona Juknienė pirmoji ėmėsi iniciatyvos ir surinko 300 gyventojų parašų. A. Mackuvienės nuotr.
Už vaistinės sugrąžinimą pasisakanti Ona Juknienė pirmoji ėmėsi iniciatyvos ir surinko 300 gyventojų parašų. A. Mackuvienės nuotr.

Vienintelė Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietės vaistinė uždaryta prieš metus ir vietos gyventojai receptinių vaistų pirkti priversti važiuoti į Rokiškį. Dauguma jų yra garbingo amžiaus, įvairių ligų kamuojami, tad būtų puikus kąsnis farmacininkams, tačiau šių niekaip nepavyksta prisikviesti.

Mokslininkai įspėja apie sparčiai senstančią Lietuvos visuomenę. Statistikos departamento duomenimis, kas penktas šalies gyventojas yra 65-erių ir vyresnio amžiaus. Demografinių tyrimų institutas prognozuoja, jog per ateinantį 50-metį padvigubės žmonių, sulaukusių 80-ies metų. Atsižvelgiant į minėtus visuomenės pokyčius, versliems žmonėms duodama suprasti, kad orientavimasis į senstančios visuomenės poreikius ateityje gali atnešti nemažą pelną. Dėl šios priežasties šalyje gana sparčiai ėmė dygti ilgalaikes socialines paslaugas teikiantys centrai, pagyvenusių žmonių klubai, pensionatai ir t. t. Tam, kad naudos turėtų ir senas, ir jaunas, stengiamasi prie senstančiojo priartinti visas jam reikalingas paslaugas: prie senjorų taikosi bankai, telekomunikacijų bendrovės, parduotuvės. Derinimosi prie senjorų politikos laikosi ir vaistinių tinklai, kuriems jie yra bene didžiausi pelno nešėjai. Tačiau dėl kažin kokių priežasčių toks požiūris nepasiekė mūsų rajono atokesnių kampelių. “Kodėl esame Dievo ir verslininkų užmirštas kraštas? Kodėl jau daugiau nei metus gyvename be vaistinės? Kodėl neturime odontologijos kabineto, kirpyklos? Aū… verslininkai! Mes čia, laukiame Jūsų!” – išsikvietę “Gimtąjį Rokiškį” guodėsi Panemunėlio geležinkelio stoties gyventojai.

Daugiau – ketvirtadienio GR.

Agnė Mackuvienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: