Ar tai nėra kitų mokyklų diskriminacija? A. Laužadis sakė, jog dar 2021-aisiais kilo sambrūzdis dėl to, kad Lietuvos mastu buvo svarstymai – galbūt į programą reikia įtraukti tik po vieną mokyklą iš rajono“. „Po to požiūris pasikeitė, rajonas gavo daugiau nei po vieną mokyklą“, – sakė vedėjas.
Svarbiausia – geresni rezultatai
„Tūkstantmečio mokykla“ vyks trejus ketverius metus. Pirmajame sraute, kuris prasideda nuo rugsėjo, dalyvaus 22 Lietuvos savivaldybės, joms skiriama 109 milijonai eurų. Antrajame – 36 savivaldybės, tarp kurių ir Rokiškio. Abiem srautams skiriama 210 milijonų eurų. A. Laužadis sakė, jog dalyvaujančiose mokyklose bus kuriamas progresas keturiose srityse: lyderystė, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas ir STEAM ugdymas. Kiekvienoje kryptyje privalu organizuoti mokymus, o svarbiausias tikslas – geresni mokinių rezultatai.
„Šiandien galiu pasakyti, kad Rokiškis šioje programoje pretenduoja į pusantro milijono eurų be PVM. Kol kas nėra suskaičiuota, kad ta ar kita įstaiga gaus tiek ir tiek, nes dalį mokymų ar kitų priemonių gali išbraukyti ekspertai“, – sakė A.Laužadis.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Mintys iš interneto portalų: Prezidento patarėjo teigimu, „Tūkstantmečio mokyklų“ programa yra antikonstitucinė: ministerija atkerta – teismo nutarimas su projektu nesusijęs. Prezidento patarėjo Pauliaus Baltoko teigimu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vykdomas „Tūkstantmečio mokyklų“ projektas turi būti svarstomas ne tik Vyriausybės, bet ir Seimo. Anot jo, į tokią reformą investuojami dideli pinigai, todėl ją vykdyti reikia išsiaiškinus, ar tokios investicijos atitinka Konstituciją, ar ne. „Čia yra visa bėda, kad Konstitucinis Teismas aiškiai pasakė, kad problema yra tai, jog dokumentas yra antikonstitucinis, jo pagrindu imperatyviai tiktai savivaldybės galėjo dalyvauti šioje programoje. Seimas turi nuspręsti, kokiais kriterijais vadovaujantis tinklas turi būti tvarkomas“, –… Skaityti daugiau »