Nei darbų, nei pinigų
Skaitytoja pasakojo, kad nė nebūtų pagalvojusi, jog taip galėjo nutikti. „Radau jų kontaktus, kaip ir įprastai būna, skelbimuose. Atsiliepė, maloniai bendravo, sutarėm, kad susitiksim, atvyks apžiūrėti buto Rokiškyje. Na, ir tikrai, kaip tarėmės, atvyko, išmatavo, apskaičiavo, pasirašėm sutartį, sumokėjau avansą, išrašė pinigų priėmimo kvitą – viskas kaip ir tvarkingai. Buvo netgi atvykęs vyrukas toks, darbų vykdytojas, pasiėmė buto raktus ir pažadėjo, kad per mėnesį remonto darbai bus padaryti. Po to karto su juo vienąkart dar buvom bendravę telefonu, tai jau ėmė teisintis, kad užtruko kitame objekte, ir atvažiuos vėliau. Tačiau paskui kiek skambinau nurodytais kontaktais, tegaudavau automatinį atsakymą, kad „abonentas šiuo metu nepasiekiamas“. Nuo tada ir nebegaliu su jais susisiekti. Tuomet pradėjau domėtis, kokia tai įmonė. Ėmiau ieškoti tos įmonės internete, rekvizitai.lt. Ji yra ten įregistruota, bet nerašo, kas jai vadovauja, nei kiek darbuotojų dirba, tik parašyta, kad ji registruota Varėnos rajone. Bandžiau susisiekti ten nurodytais įmonės kontaktais, man irgi niekas neatsiliepė. Radau ir elektroninį įmonės paštą. Nusiunčiau jiems pareikalavimą, kad grąžintų avansą – negavau jokio atsakymo. Dabar bandysiu teikti skundą vartotojų teisėms, taip pat kreipsiuosi į policiją“, – pasakojo Skaidrė.
Daugiausia skundų – dėl prekių
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė sako, kad kai susitarimas ar sutartis nėra vykdoma nustatytais terminais, vartotojas gali ją nutraukti ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. „Tokiu atveju vartotojui patartina kreiptis į pardavėją raštu ir pateikti savo reikalavimą (atlikti užsakytus darbus, grąžinti sumokėtą avansą ar kt.), kaip ir padarė skaitytoja. Jeigu pardavėjo atsakymas vartotojo netenkina, ir vartotojas mano, kad jo teisės yra pažeistos, arba, jeigu pardavėjas nepateikia atsakymo raštu per 14 dienų, vartotojas turi teisę kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka“, – teigė D. Malinauskienė.
Kiekvieną ginčą, anot jos, VVTAT nagrinėja individualiai, vertindama pateiktus įrodymus. Todėl šiuo atveju labai svarbu, kad vartotoja turi dokumentus, kuriuose užfiksuotas užsakymas, sumokėtas avansas ir pan. Taigi vartotojai patartina kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka.
„Dėl minimo UAB (pavadinimas neskelbiamas, kol vyksta nagrinėjimas – aut. past.) VVTAT yra gavusi 2 vartotojų prašymus. Abu prašymai nagrinėjami, nes gauti tik spalio pabaigoje. Daugiausiai vartotojų prašymų VVTAT sulaukia dėl prekių (avalynės, drabužių elektrotechnikos prietaisų ir t. t.). Tokie pašymai sudaro kiek daugiau nei pusę visų VVTAT gautų prašymų. Paslaugų srityje vyrauja prašymai dėl įvairių valymo, remonto, autoservisų ar grožio, turizmo paslaugų“, – komentavo D. Malinauskienė.
Kreiptis nedelsiant
Kokie šansai, kad rokiškietės Skaidrės patirta žala bus atlyginta, pasiteiravome policijos atstovų. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė informavo: „Į klausimą dėl žalos atsakyti negalime, priklauso nuo informacijos, kuri tikslinama tyrimo metu. Taip pat labai svarbus laikas, per kurį buvo kreiptasi.“ Taip pat policijos atstovė pridūrė, kad su minėta įmone susijęs vienas pranešimas, registruotas dar 2023 metais. Irgi kreiptasi siekiant atgauti sumokėtus pinigus.
Tie velniai suvalkiečiai juk yra kaip dar ji nesuprato to fakto bet dabar tai tikrai susipras kad žmogeliais iš to krašto geriau nepasitikėt,nes jau musū kraštuose ir apskritai visame Aukštaitijos regione yra sakoma kad suvalkiečiai nagli ir pasipūtę žmones kurie tesiekia pasirodyt ir trokšta garbės….ir išvis tame krašte t.y Suvalkijoje ten ne žmones gyvena o pasipūtėliai,garbėtroškos ir akiplėšos
piku neskelbkite..tegul dar apgaus ir kitus?