Rachel Beanland. „Florencija Adler plaukia amžinai“. Leidėjas: „Baltos lankos“, 2024 m.
Knygos viršelis neapgauna: romanas „Florencija Adler plaukia amžinai“ puikiai tiks vasarai ir patiks tikrų istorijų gerbėjoms ir gerbėjams. Šeimos santykiai, paslaptys, dramos ir skaudūs bei svarbūs pasirinkimai – visą tai rasite šioje knygoje.
Atlantik Sitis, 1934-ieji. Kaip ir kiekvieną vasarą, Estera ir Jozefas Adleriai išnuomoja namą poilsiautojams, o patys persikelia į butą virš savo kepyklos. Čia jie užaugino dvi dukras – Fanę ir Florenciją. Florencija, ką tik grįžusi iš koledžo, vasarą ruošis perplaukti Lamanšo sąsiaurį, o Fanė, neseniai netekusi kūdikio, vėl laukiasi ir turi saugoti sveikatą. Jozefui primygtinai reikalaujant, kad šeima priimtų paslaptingą merginą, kuriai jis neseniai padėjo emigruoti iš nacistinės Vokietijos, nedidelis butas beveik plyšta per siūles.
Chaotišką, bet jaukią vasarinę šeimos idilę sugriauna netikėta tragedija, tačiau Estera priima šokiruojantį sprendimą nuslėpti nelaimę nuo Fanės – bent jau kol gims kūdikis. Taip šeimą apraizgo sudėtingas paslapčių ir melo tinklas, o į paviršių iškyla ilgai slėptos įtampos.
Tikra istorija paremta Adlerių šeimos saga atskleidžia, kaip toli mes pasiryžę eiti, kad apsaugotume mylimus žmones. Sykiu tai įkvepiantis liudijimas, kad žmogaus dvasia geba atsitiesti po tragedijos.
Nors knygoje užkabinama daug įvairių potemių, visgi svarbiausia, centrinė figūra čia – motina, visada pasiruošusi nustumti savo jausmus į antrą planą, visada pasiruošusi aukotis, daryti viską, kad vaikai būtų laimingi. Tik štai Rachel Beanland kelia klausimus, ar motinos nuojauta iš tiesų niekad neklysta? Ar jos sprendimas – geras, spręsti skaitytojui…
L. J. Ross. „Šventovė“. Leidėjas: „Jotema“, 2024 m.
„Šventovė“ – dar viena serijos apie detektyvą inspektorių Rajeną knyga. Jis kiekvieną kartą imasi spręsti sudėtingus nusikalstamo pasaulio iššūkius ir yra daugeliui gerai pažįstamas. Ir štai jis vėl atsiduria įvykių sūkuryje…
Po ilgos varginančios žiemos detektyvas vyresnysis inspektorius Rajenas ir jo komanda nekantrauja džiaugtis pavasariu. Bet kai ant savo namų durų slenksčio nušaunama jų kolegė ir vadovybė ima manyti, kad kaltas vienas iš pareigūnų, Rajenas imasi tyrimo .
Nespėjus nė pradėti darbo, ima plūsti pranešimai apie sprogimą Daramo katedroje. Seną mieguistą miestelį apima chaosas, o dūmams išsisklaidžius paaiškėja, kad dingo kadaise šventajam Kutbertui priklausiusi neįkainojama relikvija.
Ar tvyranti įtampa ir nepasitikėjimas vietos policija nesutrukdys Rajenui ir jo komandai surasti žudiką ir grąžinti Kutberto kryžių į ankstesnę jo vietą?
Žmogžudystė, paslaptys, meilė ir humoras susipina greito tempo detektyve, kurio veiksmas vystosi vaizdingoje Daramo grafystėje.
Clemence Michallon. „Tylioji įnamė“. Leidėjas: „Alma littera“, 2024 m.
Clémence Michallon sukūrė tikrą šedevrą – skausminga įtampa pulsuojantį trilerį. Apie serijinį žudiką pasakoja trys jo gyvenimo moterys: 13-metė dukra, meilužė ir vienintelė auka, kurios jis nenužudė.
Nedideliame Niujorko valstijos miestelyje gyvenantis Eidenas Tomas atrodo paprastas žmogus. Jis vedęs, augina mielą dukrytę. Žmonėms Eidenas patinka, juo galima pasikliauti. Tačiau yra ir kitas Eidenas Tomas – serijinis žudikas, pagrobęs ir nužudęs aštuonias moteris. O devintą jau penkerius metus laiko įkalintą pašiūrėje.
Reičelė žino, kad norėdama likti gyva, turi daryti viską, ko nori pagrobėjas, ir jo neįsiutinti. Vieną dieną Eidenas praneša Reičelei, kad mirė žmona ir jam teks išsikraustyti. Reičelė kraustysis drauge ir gyvens su Eidenu bei jo 13-mete dukterimi Sesilija. Eidenas tiki, kad penkerius metus nelaisvėje praleidusi Reičelė bus pernelyg išsigandusi, kad bandytų pabėgti.
Žingsnis po žingsnio tikrindama naujojo gyvenimo ribas, Reičelė stengiasi susidraugauti su Sesilija. Bet kai į jų trapią aplinką įžengia gražuolį našlį Eideną iki ausų įsimylėjusi vietos restorano savininkė Emilė, Reičelei iškyla mirtinas pavojus.
„Tylioji įnamė“ ne tik kraują stingdantis debiutinis autorės trileris, bet ir įžvalgi traumos, išgyvenimo ir galios dinamikos studija.
Kazys Binkis. „Atžalynas“. Leidykla: „Alma littera“, 2024 m.
Skaitytojus kviečiame atrasti reikšmingiausius XX amžiaus rašytojus ir mėgautis jų kūriniais, tapusiais lietuvių literatūros klasika. Pristatome Kazio Binkio (1893–1942) – lietuvių poeto avangardisto, dramaturgo, rašytojo, kūrusio tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, pirmąją pjesę „Atžalynas“ .
Tai ir pirmoji lietuvių drama apie jaunimo gyvenimą. Garsaus lietuvių rašytojo Kazio Binkio drama „Atžalynas“ – tarsi odė jaunimui, spinduliuojanti tikėjimą jaunu žmogumi, jo idealais ir pasirinkimais. Nuotaikingame, optimizmo kupiname kūrinyje skaitytojas nukeliamas į tarpukarį. Čia iškeliamas gerumas, atjauta kitam, nepaminamos vertybės, o pasipūtėlius, apsimetėlius, siekiančius tik asmeninės naudos, lydi pašaipa ir ironija.
Tėvų netekusį Petrą Keraitį priima globoti dėdė su žmona. Dėdės namuose jaunuoliui ne visada lengva, tačiau jis stengiasi būti geras, taikstosi su dėdienės užgaidomis. Jam ypač patinka gimnazijoje. Tačiau vieną dieną ramybę aptemdo … vagystė. Klasėje dingo auklėtojo piniginė. Visų nuostabai, nusikaltęs prisipažįsta doras ir kuklus Petras… Ar jis tikrai apsivogė? Ir kodėl? O gal tai kur kas painesnė istorija, kuri taps svarbia pamoka visai mokyklos bendruomenei?
Skaistė Dirgėlienė, Tomas Dirgėla. „Monstropedija. Gelbėkit, skęstame telefonuose!“ Leidykla: Alma littera, 2024 m.
Knygoje „Monstropedija. Gelbėkit, skęstame telefonuose!“ kalbama aktualia – per dažno telefonų naudojimo – tema.
Veiksmas vyksta mokykloje, kurioje mokosi ne tik vaikai, bet ir monstrai! Kadaise suvieniję jėgas jie išgelbėjo visus nuo ateivių, paskui kaip komanda keliavo į krepšinio varžybas ir mokyklos naujokui padėjo būti tiesiog savimi. O dabar…visa mokykla skęsta! Ne, tai nieko panašaus į vandenyno bangą, trūkusį vamzdį ar nepavykusią plaukimo pamoką. Visi šaukia: GELBĖKIT, SKĘSTAME TELEFONUOSE!
Skaitant išaiškės, kas nutinka, kai technologijos gauna daugiau dėmesio nei gyvas bendravimas? Ar vaikai ir monstrai sugebės pasakyti STOP ir ar pavyks pagaliau pakelti akis nuo ekranų? O gal tų technologijų visai nereikia?
Tad dėk telefoną į stalčių ir pirmyn į šios knygos puslapius!
Parengė fondų organizavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Vesta Kavaliauskienė ir Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė