Skaitytojo nuotr.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistės Rokiškio rajone Danutės Baronienės, tvenkinys, į kurį buvo pilamas gruntas su įvairiomis priemaišomis, priklauso vienos, Kavoliškyje veikiančios įmonės savininkui. Įvykio vietoje aplinkosaugininkų rastas samdomas darbininkas paaiškino, kad tikslas buvo panaikinti priešgaisrinį telkinį. Teršėjui, anot D. Baronienės, bus skiriama bauda už aplinkos teršimą, bet dar neaišku, kokio dydžio – tai paaiškės, kai tvenkinys bus išvalytas arba, kitaip tariant, nustačius, koks atliekų dydis buvo suverstas.
„Toks atvejis mano darbo praktikoje, sakyčiau, pasitaikęs pirmąkart. Yra tų būdų, kaip panaikinti telkinį, bet toks – tikrai netinkamas“ – sakė D. Baronienė, įmonės savininko ir tuo pačiu – telkinio savininko paaiškinimo dar negavusi, o skaitytojui dėkojanti už pilietiškumą.

„Rytoj pradedamas neplaninis patikrinimas dėl atliekų tvarkymo“, – pridūrė D. Baronienė.

Nuosavoje žemėje, anot Aplinkos apsaugos departamento atstovės, saugoti nepavojingas atliekas galima iki metų, o pavojingas – iki pusės metų. Iki to laiko atliekos turi būti priduotos atliekų tvarkytojui.

Į vietą atvykusi Rokiškio kaimiškosios seniūnijose seniūnė Dalia Janulienė „Gimtajam…“ komentavo, kad panašus atvejis jos darbo praktikoje yra pasitaikęs Sėlynės kaime, kai buvo aptikta krūva suverstų statybinių  atliekų. „Tokie atvejai rodo, koks skirtingas gali būti suvokimas. Jei įstatymai tokį poelgį traktuoja kaip aplinkos teršimą, tai verslas tame nieko blogo nemato“,  sakė seniūnė, suverstoje grunto krūvoje Kavoliškyje mačiusi ir įsimaišiusių medžio, ir plastiko, ir kitų įvairių atliekų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 13 liepos 18:11

aplinkosauga pastebi tik ,kai pirštu parodo teko pabūti pastebėti,kad.sodų bendrijose magistraliniai grioviai dvokia,nes viskas į juos suteka iš pirčių .net kanalizacijų. kas ką nori tą ir daro.,nes ..sodų bendrijos” neveikiančios ” gal reikėtų ir pasidomėti ,nes viskas suteka į upelius ..ir” keliauja” tarša tolyn

Pasipiktinęs sistema
Pasipiktinęs sistema
2024 11 liepos 18:36

O ką daryti žmonėms kai į atliekų rūšiavimo aikštelę leidžia priduoti tik 300kg žmogui? Pasiteiravus darbuotojų kur dėti daugiau šiukšlių atsakymas
– kur norite…..

Interesantas
Interesantas
2024 12 liepos 14:59
Atsakinėti į  Pasipiktinęs sistema

Iki 300 kg NEMOKAMAI, susimokėk bapkes ir vežk kiek nori.

susidomėjęs
susidomėjęs
2024 14 liepos 19:46
Atsakinėti į  Interesantas

Pirmąsyk girdžiu kad Rokiškyje priima už pinigus. Nuo kada, pakomentuokit.

Rekomenduojami video: