Redakcijos archyvo nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

 

Dvi išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose dienos viršijo net optimistiškiausias prognozes. Milžiniškos rinkėjų eilės Vilniuje, Kaune, kai kuriose balsavimo vietose žmonės laukė po dvi valandas, kad galėtų pareikšti savo valią. Kai kurioms komisijoms paskutinę išankstinio balsavimo dieną teko net pratęsti darbo laiką. Rokiškyje rinkėjų aktyvumas taip pat buvo netikėtai didelis.

Mušė rekordus

Per dvi išankstinio balsavimo ir balsavimo spec. paštuose dienas savo valią Seimo rinkimuose pareiškė beveik 90 tūkst. Lietuvoje gyvenančių piliečių. Viso rinkėjų sąrašuose yra 2492561 rinkimų teisę turintis asmuo. Taigi per dvi balsavimo dienas savo valią pareiškė 3,5 proc. rinkėjų.

Sėlos rinkimų apygardos rinkėjai, pasak apygardos komisijos pirmininkės Olios Samėnienės, taip pat mušė rekordus: per dvi išankstinio balsavimo dienas Rokiškio ir Kupiškio savivaldybėse organizuotame balsavime savo balsą atidavė 993 Sėlos rinkėjai (856 – mūsų savivaldybėje). Rokiškyje balsavo 68 rinkėjai iš kitų apygardų.

Pasak O. Samėnienės, aktyviausiai balsuota spalio 6 d. po pietų: „Nusidriekė eilė, teko į pagalbą kviesti dar vieną komisijos narį, svarstėme, ar nereikės pratęsti darbo laiko. Bet lygiai 20 val. balsavimas buvo sėkmingai užbaigtas“.

Būkite aktyvūs

Šeštadienį ir rinkimų dieną – sekmadienį – agitacija draudžiama. Sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 val. Rajone dirbs sustiprintos policijos pajėgos, rinkimų eigą stebės apylinkėse dirbsiantys stebėtojai, „Baltųjų pirštinių“ atstovai.

Visą sekmadienį rinkimuose dirbs ir „Gimtojo…“ žurnalistai. Apie pastebėtus įtartinus agitacijos ar papirkinėjimo veiksmus bei kitokius rinkėjų ar komisijų galimus pažeidimus kviečiame pranešti redakcijai tel. (8-620) 78248.

 

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: