Antradienį gautas ir apžiūrėtas naujasis Rokiškio KKSC autobusas „Mercedes“. Pasak įstaigos vadovo Tado Stakėno, naujo autobuso centro bendruomenė laukė jau porą metų. Savivaldybės nuotr.

Rinkoje – paklausūs

Vicemeras Antanas Taparauskas sakė, kad ši 21 sėdimąją vietą turinti transporto priemonė – labai geras pirkinys. „Nustebino, kad rinkoje kartais dar iškrenta tokių. Nes, kiek teko domėtis, labai sudėtinga gauti tokios komplektacijos mikroautobusų – jie patikimais varikliais, todėl labai paklausūs. Būtent tokio modelio autobusai yra išgraibstomi labai greitai. Ir patogios sėdynės, ir kondicionierius, ir inventoriui susidėti gale vietos yra. Labai džiaugiamės, kad per viešuosius pirkimus pavyko įsigyti tokį gerą pirkinį, su aukštos klasės komplektacija, atitinkantį šiai dienai ekologiškiausią Euro 6 standartą“, – tikino vicemeras.

Senasis autobusas – sporto centro gėda

KKSC direktorius Tadas Stakėnas „Gimtajam…“ teigė, kad naujo autobuso įstaigai kritiškai reikėjo. „Buvome priėję tokį tašką, kad gegužės mėnesį išvis likome be autobuso“, – sakė T. Stakėnas.

Paklaustas, kaip taip nutiko, direktorius paaiškino, kad senasis centro autobusas buvo atgyvenęs savo amžių, su nemenka rida, taršus ir dažnai gendantis, kol galiausiai tapo išvis netinkamu eksploatuoti. Esą ne kartą yra buvę situacijų, kuomet senasis septyniolikos vietų autobusas kelionės metu sugesdavo ir tekdavo rūpintis jo partempimu. „Jis netgi buvo tam tikra prasme tapęs sporto centro gėda. Net vaikai kaskart stebėdavosi, koks tas autobusas supuvęs. Balandžio mėnesį baigėsi techninė apžiūra ir buvo nuspręsta, kad autobusas nebetinkamas eksploatuoti“, – kalbėjo KKSC vadovas.

Įvertino ir treneriai, ir auklėtiniai

Autobusą pavyko įsigyti, pasak pašnekovo, iš antro karto. Gegužę buvo skelbtas viešasis pirkimas, jis neįvyko. „Mes pirkimo neskelbėme, nes jis – didelės vertės. Tai darė savivaldybė“, – aiškino T. Stakėnas.

Naująjį pirkinį jau spėjo apžiūrėti ne tik rajono valdžios atstovai, bet ir sporto centro treneriai ir auklėtiniai. Pirkinį pastarieji labai džiugiai įvertino. „Žinant, kad jau gerus porą metų naują autobusą bandėme įsigyti, bet vis nepavykdavo, tai reakcijos visų tikrai labai džiaugsmingos“, – tvirtino KKSC direktorius.

Padvigubino skiriamą sumą

Pasirodo, kad įsigyti naujo autobuso taip ilgai nepavyko, nes savivaldybė šiai būtinybei iš pradžių buvo numačiusi per mažą sumą lėšų. Kaip Rokiškio rajono savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, pernai savivaldybė KKSC autobusui įsigyti buvo numačiusi 40 tūkst. eurų sumą, o šiemet ji padvigubinta – iki 85 tūkst. eurų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: