Nuotrauka iš www.pexels.com

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, „Gimtojo…“ šia tema pakalbintas, tiesiai šviesiai atsakė, kad į šį reikalą nereikėtų velti politikos, esą tai derėtų palikti savo darbą puikiai išmanantiems civilinės metrikacijos specialistams.

Na, o ką apie tokį siūlymą mano mūsų pakalbinti pašnekovai?

O kodėl gi ne?

Robertas Butkevičius, Salų seniūnaitis

Iš pradžių, kai šią naujieną išgirdau, mano akys šiek tiek išsipūtė. Tačiau po kurio laiko, kai visa tai permąsčiau, galvoju: o kodėl gi ne? Merai – jie juk politikai, puikūs oratoriai. Iš esmės visi jie tokie. Jeigu žmonės juos tiesiogiai rinko ir išrinko, tai reik manyt, kad pasitiki.

 

Reikia žvelgti giliau

Albertas Kasperavičius, Pandėlio Švč. M. Marijos vardo parapijos klebonas

Albertas Kasperavičius, Pandėlio Švč. M. Marijos vardo parapijos klebonas. GR archyvo nuotr.

Kaži, ar tai klausimas provincijos kunigui, bet… pakalbėsiu faktais.

Bažnytinių santuokų pastaruoju metu vis mažėja. Tarkim, praėjusiais metais Rokiškio bažnyčioje susituokė 19 porų, Pandėlio – 2, Panemunėlio – 1, Kamajų – 3, Juodupėje ir Obeliuose – po 1 porą. Mažesnėse kaimų bažnytėlėse nesituokė nė viena pora. Tai rodo, kad prastėja geografinė padėtis, mažėja gimstamumas. Pasikeitęs ir visuomenės požiūris – kad Santuokos sakramentas, norint kartu gyventi, nėra būtinas. Laisvoje šalyje žmonės turi teisę spręsti, kokius pasirinkimus priimti. Tik norėčiau pabrėžti, kad ne kunigas tuokia – jis laimina. Santuoką sudaro ir sąjungą sudaro abu sutuoktiniai.

Grįžtant prie to, ar meras gali sutuokti, tai jau kalbame nebe apie bažnytinę, o apie civilinę santuoką. Ten jau kita tvarka.

 

Norime bažnytinės santuokos

Kotryna Varnaitė, būsima nuotaka, rokiškėnė

Kotryna Varnaitė, būsima nuotaka, rokiškėnė. GR archyvo nuotr.

Vestuvės, manau, labai asmeninis dalykas ir priklauso nuo jaunavedžių – kokios jie savo dienos ir šventės nori. Mes iškart žinojome, kad norime bažnytinės santuokos. Bet jei einant ne bažnytinės, o tik civilinės santuokos keliu, tai būtume pasirinkę ceremonmeisterius – santuokos ceremonijų vedėjus.

 

 

 

 

 

Kuo daugiau galimybių rinktis, tuo geriau

Virgilijus Dambrauskas, rajono tarybos narys, rokiškėnas

Virgilijus Dambrauskas, rajono tarybos narys, rokiškėnas. GR archyvo nuotr.

Įdomus klausimas, nebuvau dar apie tai girdėjęs. Manau, kad tai turėtų atlikti civilinės metrikacijos specialistai, kurių toks darbas ir yra. Meras turi savo funkciją ir įtemptą darbotvarkę.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 30 gegužės 12:21

Meilė ,sutarimas šeimoje ir gyvenimo kokybė ,manau, nepriklauso kur susituoks ,kokios bus iškilmės ar už milijonus,ar šeimos rate.o merams ir taip pakanka”vaizdelių” ir kituose renginiuose

Internautas
Internautas
2024 30 gegužės 8:54

Reikėjo pasidomėti kokia jaunavedžių nuomonė dėl bažnyčioje vykstančių kursų laiko patogumo. Ne visi darbą baigia 17 valandą, yra gyvenančių skirtingose vietovėse.

Rekomenduojami video: