E. Gaigalas tvirtino, kad minėti ketinimai yra profesinių sąjungų ir Vyriausybės darybų rezultatas: ,,Po pedagogų streikų, vykusių kovo mėnesį, buvo pasirašytas susitarimas su Vyriausybe.

Naujieji metai atneš pedagogams naujovių: švietimo klerkai žada įvesti etatinį apmokėjimą ir kelti algas mažiausiai uždirbantiems.

Naujas modelis

Švietimo ir mokslo ministerija išplatino pranešimą, kad per tris šių metų mėnesius parengs naują – etatinio – mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Pedagogų atlyginimą numatoma skaičiuoti nebe pagal kintantį pamokų skaičių, bet pagal visus su ugdymo procesu susijusius darbus.

„Tai mokytojams suteiks daugiau stabilumo ir saugumo. Jiems nebereikės prieš rugsėjį jaudintis dėl kiekvienos valandos – gaus ar ne. Etatą sudarys tam tikras kontaktinių valandų (pamokų) skaičius ir aiškiai įvardyti kiti darbai. Bus aišku, už ką skaičiuojamas atlyginimas ir bus mokama už kiekvieną darbą“, – žada švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Nuo sausio 1 d. bus didinami mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimai. Tam Vyriausybė papildomai surado 17 mln. eurų. Šios lėšos numatytos Seimo patvirtintame valstybės biudžete. Dar 24 mln. eurų skiriami palaikyti praėjusiais metais padidintų algų lygį.

Plačiau skaitykite antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: