Bendruomenės pareigūnė Jolita Baltrūnienė sako – dėl to, kad daugėja pareigūnių moterų, policijos darbo kokybė tikrai nenukenčia. GR archyvo nuotr.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sako, kad ekstremaliais atvejais vyriška jėga tampa privalumu, o jei ekipaže yra dvi moterys, didesnė tikimybė, kad jos abi gali nukentėti.

Vyrų sveikata silpnėja?

Rokiškio rajono policijos komisariato 2023 metų ataskaitos duomenimis, iš 48 komisariate dirbančių pareigūnų net 31 – moteris. Šioje įstaigoje pareigūnų vyrų tėra 17.

Rokiškėnams gerai pažįstama ilgametė bendruomenės pareigūnė Jolita Baltrūnienė sako, kad pareigūnių moterų ėmė daugėti prieš gerą dešimtmetį. Jau tada buvo matyti tokia tendencija. „Kai pagalvoji… Reagavimo skyriuje moterų daugiau… Ir Veiklos skyriuje… Na, kad visur moterys dominuoja“, – sakė „Gimtajam…“ pašnekovė.

Anot jos, priežastys, kodėl jaunų vyrai rečiau nei moterys susivilioja policijos pareigūno karjera – įvairios. Viena jų – nepalankios gydytojų išvados, atlikus besiruošiančiųjų tapti pareigūnais sveikatos patikrinimą. „Tendencija tokia, kad jaunuoliams reikia labiau stiprinti savo sveikatą. Kasmet sulaukiame atgarsių, kad štai, tiek ir tiek vaikinų ruošėsi stoti į policijos mokyklą, bet neįveikė sveikatos patikrinimo. Merginos šiuo atveju, drįsčiau teigti, vaikinus lenkia. Jos, nepabijosiu pasakyt, ir tiesesnės, ir kartais netgi fiziškai ištvermingesnės. Pavyzdžiui, žinome, kad šiemet sveikatos patikrinimą perėjo ir į policijos mokyklą stos bent dvi panelės, o dviejų vaikinų pernai gydytojai „nepraleido“, – sakė J. Baltrūnienė.

Nemotyvuoja alga?

Taip pat, anot J. Baltrūnienės, visai reali versija, kodėl vis labiau trūksta vyrų pareigūnų – sveikatos patikrą įveikusius vaikinus pavilioja kitų fizinio pasirengimo reikalaujančių profesijų, kaip antai kario, ugniagesio gelbėtojo karjeros pasirinkimas.

Taip pat nereta priežastis, kurią tenka išgirsti – jaunų vyrukų nemotyvuoja policijos pareigūno alga. „Na, kaip čia pasakius, mes juk valstybės tarnautojai, o algos valstybiniame sektoriuje tikrai nėra pačios didžiausios“, – teigė bendruomenės pareigūnė.

J. Baltrūnienės nuomone, tendencijos, kad moterų policininkių daugiau nei vyrų, šiukštu negalima vadinti „bloga“. Moterys geba geriau valdyti konfliktus, nes jos juk turi slaptą – žavesio – „ginklą“.

Apie tai, kas nutylima

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė apie problemas, su kuriomis susiduria moterys pareigūnės: „Žinoma, kad policijos vadovybė apie tai nekalbės.“ Policijos profsąjungos nuotr.

Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė, „Gimtajam…“ sakė, kad vyriška jėga tampa privalumu iškvietimuose, kuriuose susiduriama su neblaiviais, psichotropines medžiagas vartojančiais, agresyviais, smurtauti linkusiais pažeidėjais. „Būkime atviri, kad vyriška ir moteriška jėga skiriasi, ir vyriška jėga tokiais ekstremaliais atvejais tampa privalumu“, – teigė R. Katinienė.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nežinau,
Nežinau,
2024 21 birželio 19:29

Kam jau apie sveikatas kalbėti,bet pašnekovei J.B. gal jau ir patylėti.

Obelis
Obelis
2024 21 birželio 15:07

Tos įvardytos priežastys – tik pasiteisinimas. Pagrindinė priežastis – atlyginimas. Kas eis muštis su narkomanais buduliais, jeigu tarkim statybose gali uždirbti daugiau?

Rekomenduojami video: