Gyventojai nepatenkinti, kodėl ant Taikos gatvės 9-uoju numeriu pažymėto namo sienos uždėtos reklaminės iškabos. Jos esą gadina tautodailininkės Gitos Kolosovienės karpinio grožį

Pasipiktinę rokiškėnai teiraujasi, kokią teisę turi verslininkai kabinti reklamines iškabas ant Taikos g. 9-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo sienų – tai, pasak kai kurių skaitytojų, ne kas kita, o tautodailininkės, karpinių meistrės Gitos Kolosovienės kurto karpinio subjaurojimas.

Užbaigta – viskas

Projekto „Karpinių metamorfozės“ iniciatorius – Rokiškio turizmo informacijos centras, Krašto muziejaus padalinis. Muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė, pakalbinta šia tema, sakė: „Čia tokia meno rūšis – nenorėkim, kad tai būtų sterilu. Pasižiūrėkit, Marijampolėje kiek yra namų, virtusių meno kūriniais, – gal trisdešimt. Ten dera ir piešiniai, ir papuvusios durys, ir reklaminė iškaba. Ant šio minimo daugiabučio lentelės, kiek pamenu, kabėjo ir prieš projektą. Projektas atliktas, užbaigtas – viskas. Reklamos derinamos su savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriumi. Tikiu, kad jos ir yra suderintos, kitaip jos čia nekabėtų.“

Priekaištų neturi

Pasiteiravome ir pačios tautodailininkės G. Kolosovienės, kaip ji vertina šią situaciją. Ji stebėjosi, kodėl tik dabar užvirė tokios diskusijos. „Šiek tiek keista, nes tos lentelės atsirado ne vakar, jos kabėjo toje vietoje jau seniai ir tai nėra jokia naujiena“, – kalbėjo G. Kolosovienė.
Kad reklaminės lentelės toje vietoje kabės, ji teigė žinojusi. „Jos buvo ir anksčiau. Jei atvirai, tai man nekliūna, priekaištų neturiu“, – teigė ir pati karpinio, kurį ant namo perkėlė dailininkai Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas, autorė.

Savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo Raimondo Simanavičiaus komentaras:

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: