Asociatyvi nuotr.
Antanas Vagonis: „Ūkininkai sukandę dantis moka visus mokesčius.“

A. Vagonis, jungtinių komitetų posėdžio metu pristatęs šią idėją, teigė, kad jį to imtis paskatino ūkininkų prašymas. „Turiu ūkininkų kreipimąsi. Ten labai aiškiai išdėstytos priežastys, su kokiais sunkumais jie  susiduria žemės ūkyje. Ūkininkai sukandę dantis moka visus mokesčius.
Matome, kas dedasi dėl oro sąlygų – visada yra rizika, kad užėjus krušai ar audrai ūkininkai patirs nuostolių. Be to, per pastaruosius pora metų dvigubai pabrango trąšos ir dyzelinas, o grūdų supirkimo kainos liko tos pačios. Taigi, mano siūlymas būtų sumažinti žemės mokesčio tarifą nuo 1,1 iki 0,5“, – aiškino jis.
Tačiau tokiam tarybos nario siūlymui dauguma rajono politikų nepritarė. Posėdyje dalyvavęs Biudžeto, finansų ir verslo komiteto pirmininkas Tadas Barauskas, balsavęs prieš, sako, kad siūlymas sumažinti žemės  mokestį taip drastiškai savivaldybės biudžetui atneš beveik pusės milijono eurų „minusą“. Tai, pasak jo, būtų didžiulis praradimas.

Tadas Barauskas: „Būdamas meru jis (Antanas Vagonis – aut. past.) kalbėtų visiškai kitaip.“. GR archyvo nuotr.

„Reikia baigti ir sporto salę, ir stadioną… Tokia finansinė netektis smarkiai paralyžiuotų rajono gerbūvį. Biudžetas turi būt nuoseklus ir tvarus. Aišku, norėtume gyventi tokiam pasauly, kad nereikėtų mokėti  mokesčių, bet taip nebus. Svarbiausia – mokesčius efektyviai perskirstyti. Kad savivaldybė nemyli ūkininkų, taip tikrai negalima sakyti. Žemės mokestį prieš porą metų mažinom, bet tik ne taip drastiškai. Šitas tarybos nario sprendimas – populistinis, priešrinkiminis. Būdamas meru jis kalbėtų visiškai kitaip“, – teigė T.
Barauskas.

Mindaugas Petkevičius: „Būkim realistais.“. GR archyvo nuotr.

Tarybos narys, ūkininkas, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Petkevičius, balsuojant susilaikęs, mano, kad A. Vagonio siūlymas – šiek tiek nerealus. „Mes, ūkininkai, norėtume, kad taip būtų,  bet būkim realistais. Jeigu savivaldybės biudžetas praras tokią sumą, tai valdančioji dauguma, galima nuspėti, kad per tarybos posėdį ir nepritars. Aš asmeniškai per tarybos posėdį ketinu nusišalinti nuo šio klausimo, kaip ir priklauso“, – tvirtino M. Petkevičius.
Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga, pasak pašnekovo, dar balandžio mėnesį vykusiame ataskaitiniame susirinkime nutarė, kad realiausia būtų prašyti savivaldybės mažinti žemės mokesčio tarifą iki 0,8. „Tokį raštą išsiuntėme savivaldybei, motyvuodami tuo, kad skirtingose savivaldybėse žemės mokesčio koeficientai – įvairūs – nuo 1,5 iki 0,4, o mes pasirinkome „viduriuką“. A. Vagonio cituojamą ūkininkų raštą aš taip pat asmeniškai pasirašiau, bet tai, kaip jau sakiau, mums, ūkininkams, būtų svajonė“, – komentavo M. Petkevičius.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tauzalas tarybos narys
Tauzalas tarybos narys
2024 25 birželio 10:12

Net ukininkai aiskiai pasake, kad Vaginis nusisneka

Rekomenduojami video: