ELTA505529 Kaunas, rugpjūčio 5 d. (ELTA). Praėjus metams po 2010-ųjų rugpjūčio 8- osios naktį per Lietuvą praūžusios didžiulės audros, Kauno savivaldybės duomenimis, sutvarkyta kiek daugiau nei pusė miestą tuomet nuniokojusio škvalo padarinių. Pernai rugpjūtį tikėta, kad tiems padariniams likviduoti pakaks vos kelių savaičių. Tačiau pritrūko ne tiek darbo rankų, kiek pinigų. ediš 2011.08.05 19:45:00. Naujienų agentūra ELTA (ELTA)

„Pačios stipriausios audros turėtų būti Utenos, Vilniaus, Alytaus apskrityse, su stambesne kruša ir stipriais škvalais iki 22–27 metrų per sekundę“, – Eltai teigė Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos specialistas.

Prognozuojama, kad šiuo metu pietiniuose rajonuose besiformuojantys debesys su stipresniais lietumis ir perkūnija per kelias artimiausias valandas praslinks per visą Lietuvą.
Sinoptiko teigimu, apie vidurdienį debesų formavimasis suintensyvės ir audra prasidės Panevėžio, Kauno bei Marijampolės apskrityse, tačiau šiuose regionuose ji nebus tokia stipri.
„Panevėžio, Kauno ir Marijampolės apskrityse, kur audra pradės formuotis, kruša taip pat yra tikėtina, bet potencialiai turėtų būti smulkesnė, iki 1–2 centimetrų pločio“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas.
Anot jo, škvalai šiose vietose taip pat turėtų būti silpnesni, iki 16–21 metro per sekundę.
Hidrometeorologijos tarnyba primena, kad stambi kruša gali kelti pavojų asmenų, gyvūnų sveikatai, transportui, pasėliams, pastatų konstrukcijoms.
Tarnyba rekomenduoja, jei įmanoma, krušos metu likti viduje, užsidaryti langus ir duris, pasirūpinti transporto priemonių, gyvūnų saugumu. Jei kruša užkluptų būnant lauke, rekomenduojama prisidengti galvą ir veidą bei kuo skubiau susirasti pastogę.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: