Asmeninių archyvų nuotr.

Domas Balaišis (dvyliktokas)

Po mokyklos planuoju eiti savanoriauti į karo tarnybą, seniai mąsčiau, kad būtų taip geriausia: iš karto po mokslų prabūti tuos 9 mėnesius, tiek dėl savęs, tiek dėl to, kad, jei norėsiu studijuoti, po studijų galėčiau nevaržomas pradėti gyvenimą.

Mokykla, mano manymu, gali nebent šiek tiek padėti tau atrasti savo tą gyslutę, kuri tau ir pasakys, ko tu nori ir kokie tavo tikrieji troškimai, edukacinių pamokų metu, visokiomis ekskursijomis į tam tikras įstaigas.

Be mokyklos, manau, yra svarbiausia įdėti daug darbo į mokymąsi individualiai, į norėjimą sužinoti ką nors naujo, domėtis įvairiais dalykais ir neužsibūti savo komforto zonoje. Taip pat didelę įtaką gali padaryti aplinkiniai žmonės, kurie kartais gali tau labai greitai padėti atrasti savo „kabliuką“.

Asmeniškai aš apie studijas daug labai negalvojau ir nesu dar iki galo įsitikinęs, ar Lietuvoje visko pakanka. Drįsčiau linkti į užsienio pusę. Manau, užsienyje daugiau tam tikros studijų programos šakų, viskas labiau išplėtota, arba trumpiau – daugiau galimybių tobulinti save.

Martyna Kartianytė (vienuoliktokė)

Po mokyklos planuoju įgyti aukštąjį išsilavinimą ir rinktis profesiją aviacijos srityje.

Mokykla siūlo įvairias išvykas į karjeros muges ar universitetus, turi tam skirtas programas VGTU ar KTU ir kt., taip pat organizuoja karjeros dienas ir mokykloje. Tačiau tam mokiniams reikia didelio dėmesio ir įdomių veiklų, pristatymų. Dažniausiai tai praverčia tiems, kurie jau turi susiplanavę norimą studijų kryptį, tuomet moksleiviai gali labiau tuo domėtis ir į tai įsigilinti.

Yra jaunimo organizacijos, kurios padeda jaunai asmenybei realizuoti save. Įsitraukiant į neformalųjį ugdymą jaunimas turi didesnes galimybes suprasti, ką jie nori veikti po mokyklos.

Manau, kad studijų krypčių pakanka, tačiau nematau nieko blogo vykti mokytis ir į kitas šalis. Mano nuomone, toks pasirinkimas yra geras, norint išvykti ir įgyti naujos patirties.

Tadas Tumonis (vienuoliktokas)

Po mokyklos planuoju studijuoti VDU universitete agronomiją.

Manau, mokykloje dirbantys mokytojai gali įsiklausyti į mokinio norus, pamatyti stipriąsias puses ir užvesti mokinį ant kelio, padėti tinkamai pasirinkti profesiją. Be to, mokykloje  organizuojamos karjeros mugės, kurių metu mokiniai turi progą pabendrauti su studijų programų studentais, išgirsti jų nuomones apie studijas tam tikroje srityje. Manau, mokiniui išsirinkti profesiją dažnai gali padėti ir aplinkiniai.

Savęs atradimas ateina per savęs išbandymą. Dažnai save išbandyti galima per įvairaus pobūdžio darbą. Galiausiai bus atrasta sfera, kuri kuo nors trauks.

Manau, Lietuva turi daug puikių studijų programų, įsidarbinimo galimybės geros. Ateityje neplanuoju palikti šalies, manau, Lietuva yra puiki vieta gyventi bei kurti šeimą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: