Vaida Trumpickaitė

Mokytojai vis dažniau įtraukia mobiliuosius telefonus į mokymosi programą. Naudodami juos ieškome informacijos tam tikra tema, žaidžiame virtualius mokymosi žaidimus ar netgi sprendžiame testus. Kol kas neturiu svarios nuomonės šia tema, nes kartais telefonai gali būti labai didelė pagalba, o kartais –išblaškymas pačiai sau. Tačiau matydama, kaip mūsų aplinka yra skaitmenizuojama, negaliu įsivaizduoti, kaip be telefono mokykloje siektum geresnių mokymosi rezultatų.

Vakaris Stankevičius

Mobilieji telefonai yra mūsų gyvenimo dalis. Juos naudojame visur susisiekti, ieškoti informacijos, skaityti bei bendrauti tarpusavyje. Per pamokas žaisti žaidimus telefonu ar susirašinėti yra blogai. Tai kenkia mokslui. Neatitraukiant akių nuo ekranų sunku susitelkti darbui, bet atimti telefonus ir drausti juos net per pertraukas nėra išeitis. Manau, kad mūsų mokykloms reikėtų tobulėti ir atsikratyti tų senų apiplyšusių vadovėlių, pažiūrėti iš kitos pusės. Gyvendami technologijų laikais, kai viskas sparčiai tobulėja, net nepagalvojame, kad visas knygas galime sutalpinti į vieną mažą dėžutę. Ar tai išmanusis telefonas, ar planšetinis kompiuteris. Tai palengvintų gyvenimą visiems moksleiviams: nereikėtų nešiotis sunkių vadovėlių kuprinėse, nebesuktume galvos, kad pamiršom juos namuose, viską lengvai ir paprastai atrastume. Nereikėtų mokyklose uždrausti mobiliųjų telefonų, atvirkščiai – įdiegti naujas inovacijas.

Dangiras Rancevas

Nemanau, kad telefonai kenkia, kaip tik reikėtų pradėti mokytis iš telefonų. Išmokti patiems atrasti ir atsirinkti medžiagą, o ne tiesiog kalti iš vadovėlių. Taip išmoktume ir įsisavintume informaciją ilgesniam laikui. Jeigu telefonus surinks pamokos pradžioje, manau, dauguma nerimaus dėl jų ar dėl to, kad galbūt kažkas skambino. Bet tai nėra didelė problema. Jei paimtų visai dienai, tai primintų lyg kalėjimą. Per pertraukas ar laisvas pamokas moksleiviai turi turėti teisę naudotis telefonais.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: