Aro pareigūnai parbloškė su granata į lauką išbėgusį vyriškį. D. Zibolienės nuotr.
Aro pareigūnai parbloškė su granata į lauką išbėgusį vyriškį. D. Zibolienės nuotr.

ATNAUJINTA : drama Antanašėje baigta: susisprogdinti grasinęs vyras jau sulaikytas. Jis iš namų bandė išbėgti su kovine granata F-1 ištrauktu žiedu. Saulius K. (gim. 1967 m.) įtariamas narkotikų auginimu ir jų prekyba. 

Operacijoje dalyvavo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadovas, vyriausiasis komisaras Viktoras Grabauskas. “Gimtiajam Rokiškiui” jis sakė, kad Saulius K. neplanavo pasiduoti gyvas, todėl visą laiką turėjo granatą. Ištraukęs jos žiedą, grasino susisprogdinti. Vyras turėjo F-1 tipo granatą. Sprogus jai, skeveldros lekia iki 200 metrų. Tad sprogmuo galėjo pridaryti bėdų šalia esantiems pareigūnams. 

Kauno vyriausiojo policijos komisariato ir „Aro“ pareigūnai ilgai derėjosi su name užsibarikadavusiu Sauliumi K. Derybininkai, norėdami artimiau sukontaktuoti, su juo ne tik kalbėjo, bet ir gėrė kavą, pro pirmojo aukšto langą,  duris jam davė cigarečių. Pareigūnai bandė į pastatą patekti pro langą, užkaltą medžio plokšte. Joje išmušė skyles, tačiau per jį nelindo. Patekti į vidų pro įstiklintą jie langą negalėjo, nes jis grotuotas. Paskutinis derybininkas Darius Žukauskas ne kartą buvo pro lauko duris įėjęs namo vidun, bendravo su užsidariusiu pastato šeimininku, tačiau perkalbėti jo vis tik nepavyko.

Tiek psichologai, stebėję situaciją, tiek kiti specialiųjų tarnybų pareigūnai pajuto, jog derybos užsitęsę, o įtariamasis pavargo, užsiciklino,  užstrigo mintyse ir veiksmuose, todėl sumažėjo tikimybė su žmogumi susitarti gražiuoju atiduoti ginklus. Nutaikę akimirką, kai Saulius K. daugiau išėjo pro duris, pareigūnai jėga jį ištraukė iš namo. Vyras puolė bėgti, tačiau pasprukti jam nepavyko: visai netoli namų ant žemės jį parbloškė policijos ir “Aro” pareigūnai. Jie per keletą akimirkų nuginklavo sulaikytąjį ir laikė jį parvertę ant žemės. Vyriškis garsiai šūkavo, muistėsi, vaitojo, dar bandė ištrūkti. Pareigūnai jį nuvedė ir uždarė į „Aro“ autobusiuką. Pastarajame jį apžiūrėjo greitosios pagalbos medikai. Jie visą laiką budėjo šalia pastato. Užsibarikadavęs pilietis sulaikytas apie 15.10 val. 

“Aro” specialistai patikrino pastatą, kuriame buvo užsibarikadavęs vyras. Jame rado šaunamąjį ginklą. Incidento metu nei pareigūnai, nei vietos žmonės nenukentėjo. Iš kur Saulius K. gavo kovinę granatą ir šaunamąjį ginklą, aiškinasi policija. 

Senojoje Antanašės valgykloje – parduotuvėje gyvena iš Kauno atvažiavęs žmogus Saulius K. Jis užsibarikadavo namuose su daiktu, panašiu į granatą ir grasina susisprogdinti. Patekti į pastatą neįmanoma, nes visi pirmojo aukšto langai grotuoti. 

Iš įvykio vietos

Atvykusios “Aro” pajėgos, derybininkai bando susitarti su name užsibarikadavusiu vyriškiu.  Derybininkas kalba su juo per langą. Sauliui K. siūlė cigarečių. Jis jas paėmė. Vyriškis sako, jog maisto ir vandens turi ilgam laikui. Name naktį buvo išjungta elektra. Vietos gyventojai pasakoja, jog naktį Saulius K. dar atsakinėjo jiems mobiliuoju telefonu, o dabar jo aparatas jau nebeveikia. Vyriškis pažįstamiems pasakojo, jog kažkas Kaune policijai apie jį prikalbėjo visokių nesąmonių, todėl atvyko kriminalistai daryti kratos. Jis jų nenori įsileisti.  “Aro” veiksmams vadovauti atvyko jų vadas Viktoras Grabauskas. 

Vyriškis užsibarikadavo, nieko neįleidžia į namus. Turi daiktą, panašų į granatą, apsistatęs 8 ar 10 dujų balionų ir grasina susisprogdinti.  

Operacijoje dalyvaujantis Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacinės grupės vyresnysis specialistas Raimondas Šimiliūnas “Gimtajam Rokiškiui” sakė, jog balandžio 5-ają 19 val. 52 min. buvo gautas pranešimas, kad Antanašės kaime reikalinga papildoma policijos pagalba. Į prašymą buvo  sureaguota. Vyksta policijos operacija. Iki šiol tęsiasi policijos operacija, įvestas planas “Skydas”: atvykusios pagalbos tarnybos – ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai, rinktinės “Aras” pareigūnai. Daugiau informacijos visuomenei pareigūnas neatskleidė, tikindamas, jog tai ikiteisminio tyrimo medžiaga. 

Obelių seniūnas Eugenijus Narkūnas sakė, jog senojoje valgykloje gyvenantis žmogus nėra seniūnijos gyventojas, visiškai nebendravo su vietos gyventojais, seniūnijos specialistais. “Žinau tik tiek, kad jis augino sraiges ir užsiėmė automobilių remontu, tačiau su juo bendrauti man neteko”, – pridūrė seniūnijos vadovas. Antana6ės žmonės sakė, jog kaunietis gyveno užsidaręs savo name, daugiau bendravo tik su vienu kaimynu, kuris prieš daug metų užėmė atsakingas pareigas Rokiškio rajono policijos komisariate. Antanašės jaunimas pasakojo jog šalia senosios valgyklos  pastato buvo pastatytas krepšinio stovas, todėl šioje vietoje mėgo rinktis aktyvaus poilsio mėgėjai. Tačiau pradėjęs gyventi Antanašėje, Saulius K. krepšinio lankus nuėmė. 

Vyras šiuo metu Antanašėje gyvena vienas. Žmona ir trys vaikai išvykę kitur. Vyras įsikūręs dalyje buvusios valgyklos pastato. Saulius K. penketą kartų teistas. Didelis namas, kuriame kolūkių klestėjimo laikais veikė parduotuvė ir valgykla, priklauso sulaikytojo seseriai.  

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: