Kandidatas į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Egidijus VILIMAS. Romo Jankausko nuotr.
Kandidatas į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Egidijus VILIMAS. Romo Jankausko nuotr.

 

Politinė reklama 

 

Pokalbis su partijos “Tvarka ir teisingumas” Nr. 9 kandidatu į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Egidijumi VILIMU.

 

Politikai spaudoje teigia, jog į Seimą jie eina ne politikuoti, o dirbti. Kaip vertinate tokį pasakymą?

– Politiko darbas nuo kitų darbų tuo ir skiriasi: norint priimti sprendimus reikia ne tik turėti idėjų, bet ir gebėti įtikinti kitus, kad jos geros, suteiks naudos ne grupei, bet didelei visuomenės daliai. Be kalbėjimo, kurį kiti ir vadina “politikavimu”, politikoje nieko nenuveiksi.
Kandidatuoju į Seimą todėl, kad turim kompetentingą komandą – visų sričių specialistų. Jeigu Rokiškio kraštas išrinktų mane Seimo nariu, mano darbo sėkmė priklausytų ir nuo bendražygių, aktyvių rokiškėnų. Suburčiau padėjėjų komandą, kuri gebėtų pristatyti rinkėjams įstatymų projektus, išgirsti jų nuomones, pastabas. Didžiausiu Seimo darbo trūkumu laikau tai, kad įstatymų projektai nėra išsamiau svarstomi. Stebina daugybė teisės aktų pataisų ir jų nauji taisymai. Tai – akivaizdus Seimo darbo brokas.

Ar nebijote savo gyvenimo kišti po laikraštininkų padidinamuoju stiklu?

– Jau seniai gyvenu po padidinamuoju stiklu. 1988 m. buvau sekamas ir apklausiamas sovietinio saugumo už sovietinės tvarkos kritiką ir tautinę agitaciją. Prezidentinio perversmo metu jaučiau, kad mano telefoninių pokalbių klausomasi, buvo renkami duomenys apie mano artimuosius.
Antra vertus, čia – rajonas: žmonės vieni kitus pažįsta. Kiekvienas, labiau žinomas visuomenėje, yra daug kartų apkalbėtas ir ištyrinėtas. Mums tai įprasta, tai priimame kaip normalų reiškinį.

Kaip elgtumėtės, jei laikraštis sukritikuotų Jūsų veiklą nė nepaklausdamas Jūsų nuomonės?

– Taip jau yra nutikę. Prieš šešerius metus pradinių klasių mokytojams siūliau mokyti vaikus giedoti valstybės himną, juo pradėti savaitės pamokas. Žurnalistės buvau kritikuojamas, ji rėmėsi mokytojos nuomone. Tačiau laikraščio skaitytojai turėjo ir savo supratimą – sulaukiau mokytojų ir tėvų palaikymo. Skambino ne tik mūsų, bet ir kitų rajonų žmonės, tvirtino, kad nepelnytai esu puolamas, kad idėja iš tiesų gera. Na, o kaip pasielgčiau kritikuojamas? Laikraščiui pateikčiau savo argumentus, juos paskelbčiau ir internetinėje erdvėje: tie, kas domisi, turėtų galimybę sužinoti.

Kaip skaitytojus sudominti partijų programomis?

– Mano žiniomis, partijų programas skaito apie 30 proc. rinkimuose nuolat dalyvaujančių piliečių. Dirbau mūsų partijos programos tobulinimo grupėje, konkrečiai – prie švietimo problemų dalies. Sekmadienį “Lietuvos ryto” televizijos diskusijų laidoje turėsiu progos išdėstyti mūsų programos švietimo temą.
Partija programoje pateikia savo požiūrį, kaip turi gyvuoti valstybė artimiausius ketverius metus. Bet, žinia, programa nėra paprastas dokumentas ir rinkėjui nelengva suprasti, kaip partija rengiasi savo programines tezes įgyvendinti. Tiesiog politikai turi daugiau kalbėti ir diskutuoti.
Programos rengiamos taip, kad įvairių įpročių rinkėjams pagrindiniai dalykai būtų žinomi: tie, kas domisi, gali skaityti visą dokumentą internetinėje erdvėje, tiems, kas apmąstymams neturi laiko ir ūpo, teikiamos pagrindinės nuostatos.
Gal derėtų pakeisti rinkimų tvarką – Seimo narius rinkti tik vienmandatėje apygardoje? Tada rinkėjui būtų lengviau suprasti, koks konkretus žmogus yra atsakingas už rinkimų programos įgyvendinimą. Galbūt rimčiau skaitytume programas, rimčiau jas vertintume, domėtumėmės, kaip jos įgyvendinamos pirmaisiais, antraisiais, trečiaisiais kadencijos metais.

Jei staiga nebeliktų Jūsų atstovaujamos partijos, už kurią kitą pasisakytumėte viešai?

– Partija “Tvarka ir teisingumas” skaičiuoja 16 tūkst. narių, ir ji yra viena iš keturių Lietuvos partijų, kurioms išnykti negresia. Rajone turime per 400 bendraminčių. Mus vienija pamatinės vertybės – patriotiškumas, socialinis teisingumas, demokratija. Šiomis nuostatomis vadovaudamiesi siekiame sustiprinti mūsų valstybę – Trečiąją Respubliką. Taigi, remčiau tas politines jėgas, kurios vadovausis šiomis nuostatomis.

Rinkimų laikotarpis yra tylus. Kaip manote, kodėl politikai neieško priežasčių skelbti apie save laikraštyje?

– Studijoje apie rajono įvaizdžio formavimą buvo konstatuota viena iš silpnybių: gyventojai nelabai žino, ką gero nuveikia rajono vadovai bei tarybos nariai, nėra nuolatinio komunikavimo. Iki šiol visada maniau, kad informacijos pakanka ir gyventojai domisi, ką dirbame ir ką esame nuveikę. Dirbdamas mero pavaduotoju betarpiškai bendrauju su daugeliu žmonių – jie mato mane ir apie mano veiklą sprendžia iš konkretaus darbo. Esu politikas ir suprantu, kad svarbu “ieškoti priežasčių apie save skelbtis”. Ir, atrodytų, stengiausi. Jau prieš metus pranešiau, jog esu iškeltas kandidatu į Seimo narius, kad rinkėjai galėtų tikrinti ir vertinti mane.

Ar savivaldybė ragins žmones dalyvauti Seimo rinkimuose?

– Visuomet raginu žmones dalyvauti rinkimuose. Žmogus turi teisę pareikšti savo valią, kokia ji bebūtų – net jei viską norisi tik braukti.
Savivaldybė atsakinga už rinkimų organizavimą rajono teritorijoje – suteikia Apygardos rinkimų komisijai patalpas ir priemones, rūpinasi, kad piliečiai galėtų balsuoti.

Partijos sąraše kandidato Nr. 14

 

Kalbėjosi Rita BRIEDIENĖ

 

Politinė reklama bus apmokėta iš partijos “Tvarka ir teisingumas” rinkimų sąskaitos. Užs. 47.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: