Per 14 metų mokykloms išdalinta beveik 700 geltonųjų autobusų. 15min.lt nuotr.
Per 14 metų mokykloms išdalinta beveik 700 geltonųjų autobusų. 15min.lt nuotr.

 

Vyriausybė patvirtino šalies savivaldybėms perduosianti 48 naujus mokyklinius autobusiukus. Vieną jų gaus ir Rokiškio rajonas. Jis atiteks Kamajų Antano Strazdo gimnazijai.

Kamajų seniūnijoje šiemet uždarytas Kalvių pradinių klasių ugdymo skyrius. Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis priminė, kad mokykliniai autobusiukai paprastai skiriami švietimo įstaigoms, šalia kurių uždaroma bent viena mokykla.

„Volkswagen Crafter” autobusus, kuriuose yra 19 sėdimų vietų mokiniams, atviro konkurso būdu nupirko Švietimo ir mokslo ministerija. Mokykliniams autobusams įsigyti šiemet skirta 6 mln. Lt.

„Manau, geltonieji autobusai visiškai pateisino mokyklų ir mokinių lūkesčius. Jie patogūs,  gražūs ir saugūs. Be to, mokiniai, keliaudami į mokyklą šiais autobusais, sugaišta mažiau laiko, nei važiuodami visuomeniniu maršrutiniu transportu. Kartu geltonųjų autobusų paskirtis yra daug platesnė – jais vaikai keliauja po Lietuvą, vyksta į olimpiadas, koncertus, sporto varžybas”, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad mokyklinius autobusus ji perka ir perduoda savivaldybėms jau keturiolika metų. Per tą laiką iš viso nupirktas 691 mokyklinis autobusas.

 

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: