Renovuojamame būste.
Renovuojamame būste.

Prieš trejus metus vagys iškraustė kraštietės Birutės Kairienės  kailių ir lininių drabužių parduotuvę Vilniaus senamiestyje, ir slapta svajonė gyventi kaime tapo realybe. Sunku patikėti, jog apiplėšimas, sugriovęs verslą, tebuvo neatrastų talentų bei naujų horizontų pradžia.

Parodos
Prieš trejus metus daugelis Kamajų seniūnijos Kuosių kaimo gyventojų Birutės ir Gintaro Kairių šeimai ištiesė pagalbos ranką. Į kaimą gyventi atsikėlusiems miestiečiams reikėjo patarimo, kaip melžti karvę, kaip auginti vištas, šienauti, sodinti daržą. Kai kas naujakurius parėmė net maisto gėrybėmis. Žmonės buvo geri dar ir todėl, kad p. Birutę pažino nuo mažų dienų: jos tėvai Ona ir Vladas Kekužiai gyvena gretimame Aukštakalnių kaime.
Praėjus trejiems metams ir pati p. Kairienė jau gali šiuo tuo nustebinti bendruomenę: lapkričio 10 d. Aukštakalnių kultūros centre žmonės gėrėjosi jos tapybos darbų paroda. Kelias dienas šia paroda džiaugsis ir Kamajų A.Strazdo gimnazija.

Devintoji rūšis
Socialiniame tinkle „Facebook“ sudėtos dailininkės paveikslų nuotraukos. Negali nesuabejoti jos kuklumu, neva apstu kitų žmonių, vertų rajono laikraščio dėmesio. Jos kūriniai – Džeimso Kamerono filmo „Titanikas“ pagrindinių herojų jausminga scena, gamtos vaizdai, portretai, autoportretai – nustebino kruopščiu detalumu ir tikslumu. Gerą nuotaiką dailininkė kuria ir paukščių paveikslais.
Jau visoje apylinkėje Kairiai žinomi kaip ypatingų paukščių augintojai. Akį vilioja aptvare vaikštinėjantis sidabrinis fazanas. Jo kaimynai – apenciliai, kuodais išsidabinusios šilkinukės, vokiečių langšanai, muskusinės antys, itin stambus orpingtonų rūšies gaidys, paduanai. Pats naujausias šių namų gyventojas – apželtakojis gaidelis. Devynių rūšių paukščiai puikuojasi šiame ūkyje. Iš viso jų – suskaičiavus ir paprastas vištas – net 70.
Retiems paukščiams, kaip tikino šeimininkai, smėlio nepaduosi. Jiems reikia grūdų, pieno, daržovių.
Paukščius ir namus saugo vokiečių aviganis Grafas, kažkur slampinėja katinas Garfildas…
Apie tokią kaimišką nostalgiją ir svajojo Vilniuje gyvendama p. Kairienė. Ji, jos vyras, sūnus Ąžuolas susėda kartais prie židinio – ar dar gali būti kas nors geriau?

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Norbertas BYČKOVSKIS

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: