„Ši paroda – tai ne tik aukšto meninio lygio konkursas, bet ir pagarba Rokiškio kraštui svarbiems žmonėms. Monika Bičiūnienė, Rokiškio krašto garbės pilietė, tapytoja primityvistė, savo darbais įkvėpė daugelį kūrėjų, o uždarymo renginyje dalyvaus ir jos sūnus – garsus dailininkas bei Rokiškio krašto garbės pilietis Rimas Zigmas Bičiūnas“, – sakė už komunikaciją muziejuje atsakinga Jolita Jurevičienė.
Iki tol muziejininkai labai kviečia lankyti įspūdingą parodą, kurioje – per du šimtus primityvistų iš visos Lietuvos kūrinių.
Apie Moniką Bičiūnienę sūnus Rimas Zigmas Bičiūnas
„Tapydama aš gyvenu, tapyba man – viskas. Tapydama užmirštu, kas buvo bloga. Noriu, kad mano sukurti paveikslai džiugintų žmones“, – sakydavo Mama.
Mamos nutapytame pasaulyje, pasak jos kūrybos gerbėjų, būtų norėjęs gyventi ne vienas. Ką ji bekūrė, norėjo, kad ne tik būtų spalviniai harmoninga, bet ir įtaigu. Paveiksluose žydi gėlės ir medžiai, pilna paukščių, gyvūnų, žmonės dirba savo įprastinius darbus, linksminasi. Buitis tokia paprasta ir be rūpesčių. Dažnai matome žmones su knyga rankose. Mamai buvo artimas tas pasaulis, kuris skleidžia šviesą ir išmintį.
Laikui bėgant supratau, kad kūryboje, o konkrečiai – tapyboje, prigimtinis spalvų pajautimas, gebėjimas matyti aplinkoje tuos paprasčiausius daiktus ar reiškinius, kurie daugeliui yra neesminiai, padeda kuriant savo meninį pasaulį. Tai taikoma visiems kūrėjams, nesvarbu, kokia stilistika jie bekurtų. Mamos kūryboje liaudiška mąstysena kupina gyvenimiškos patirties, paveiksluose praeito laiko ir dabarties siužetai perteikti savitai ir įtaigiai. Spalva – jos kūrybos varomoji jėga“.