Ankstesnių vaikų ir jaunimo stovyklų Žiobiškio poilsiavietėje akimirkos.
Ankstesnių vaikų ir jaunimo stovyklų Žiobiškio poilsiavietėje akimirkos.

Beveik visos nekomercinės vasaros stovyklos skirtos vaikams ir jaunimui, dalyvaujantiems įvairiose veiklose. „Reikia užsiimti kažkokia veikla tam, kad vasarą galėtum pigiai pabūti stovykloje“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų kuratorė Danutė Kniazytė. Tiesa, Rokiškis jau turi dvi renovuotas, visus higienos reikalavimus atitinkančias poilsio bazes, kur galima pailsėti – tai neseniai renovuota Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos poilsiavietė Žiūkeliškėse ir jau kelintus metus po renovacijos veikianti ir labai populiari tarp mokyklų Rokiškio jaunimo centro poilsiavietė Žiobiškyje.

Didžiausia suma – „Vasarai Žiobiškyje“

Vaikų vasaros stovykloms Rokiškio rajono savivaldybė gegužę paskirstė 5792 eurus. „Tai tik savivaldybės pinigai. Jų tiek pat, kiek ir pernai, – 20 tūkstančių, jei skaičiuotume litais“, – sakė D. Kniazytė. Anot jaunimo reikalų kuratorės, lėšų savivaldybė galėjo skirti tik tiems, kas turi papildomą finansavimą arba dokumentais patvirtintas garantijas, kad jį gaus. (Nemokamam maitinimui Socialinės paramos ir sveikatos skyrius dar skyrė 9245 eurus).

Daugiausia – 1000 eurų –  skirta  VšĮ  Rokiškio jaunimo centro parengtam projektui „Vasara Žiobiškyje“. Per tris pamainas ketinama užimti 120 vaikų. Anot organizatorių, stovyklautojai užsiims menine terapija, sportuos, droš iš medžio, rengs ekskursijas į kitus miestus, žais orientacinius žaidimus,  žvejos, rinks išradingiausius, organizuos šokių maratonus ir kitas vasariškas rungtis.

„Gelbėkit vaikus“ Rokiškio vaikų dienos centras stovyklai „Padėk sau“ gavo 852 eurus. Dalį poilsio minėtą centrą lankantys mokiniai irgi praleis Žiobiškio poilsio bazėje, po to važiuos prie jūros ir stovyklaus  Karklėje. Šis vasaros poilsis, anot D. Kniazytės, numatytas rizikos grupės šeimų vaikams ir jaunimui – bus užimti 53 rajono moksleiviai.

400 eurų skirta Rokiškio rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto centro parengtai programai „Aukime sveiki“. D. Kniazytė patikslino, jog tai  tradicinė sporto mokyklos stovykla, joje poilsiauja tie, kas lanko sporto mokyklą. 28 jaunieji rajono sportininkai septynias dienas pramogaus Šventojoje.

Projektui „Mes stiprūs, drąsūs ir vieningi“, kurį parengė Lietuvos šaulių Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė, savivaldybė taip pat atseikėjo 400 eurų. Šiemet stovyklos organizatoriai įsipareigojo, kad  iš mūsų  rajono šaulių kuopų, kurios veikia Juodupėje, Pandėlyje, Obeliuose ir Rokiškyje,  paims po keletą šaulių – jaunimas laiką leis sukarintoje stovykloje Klaipėdos rajone.

370 eurų gavo Rokiškio rajono moterų sporto klubo „Gode“ parengta programa „Nori būti laimingas – būk sveikas“. Pasak D. Kniazytės, šios stovyklos esmė – edukaciniai sveikos gyvensenos mokymai. 20 šį sporto klubą lankančių moksleivių keturias dienas ilsėsis naujoje  poilsiavietėje  Žiūkeliškių kaime.

„Visos stovyklos orientuotos į moksleivius, dalyvaujančius įvairiuose užsiėmimuose. Reikia užsiimti kažkokia veikla tam, kad vasarą galėtum pigiai pabūti stovykloje“, – sakė D. Kniazytė.

Mokykloms – po nedaug

Po kelis šimtus eurų stovykloms rengti gavo ir kai kurios rajono mokyklos. Štai  Senamiesčio progimnazija „Vasaros pažinimo akademijoje-3“ užima 79 vaikus. „Jie naudojasi ne tik iš programų skirtais 300 eurų, bet turi ir nemokamo maitinimo lėšų“, –  sakė jaunimo kuratorė.

Pandėlio gimnazijai, parengusiai projektą „Vasara kuprinėje-6“, skirta 270 eurų. Pandėlio pradinės mokinukai, gavę 260 eurų, keliaus po rajoną.

Gausiausia mokyklos organizuojama stovykla, kuri užima 122 mokinius, – Juodupės gimnazijoje. Jai skirta 270 eurų.

Savivaldybė nebeliks viena?

Dar kelioms visuomeninėms organizacijoms, mokykloms moksleivių vasaros poilsiui organizuoti numatytos mažesnės sumos – po  200-100 eurų.

Ką už tokius pinigus įmanoma pasiūlyti paaugliams? D. Kniazytė sakė, jog tie, kurie gavo finansavimą, tegu ir mažą, yra numatę kitus rėmėjus arba finansavimo šaltinius. „Tarkim,  Kriaunų pagrindinė mokykla turi labai gerus partnerius ir savo mokinius išveš pailsėti į Šventąją“, – teigė pašnekovė.

Paklausta, ar moksleivių vasarai valstybė skiria pakankamai lėšų, D. Kniazytė atsakė, jog gerai yra tai, kad mūsų rajonas turi jau minėtas turistines bazes jaunimui – Žiobiškyje ir Žiūkeliškėse. „Tai yra didelis dalykas. O finansavimas? Savivaldybė jo nesumažino, tačiau to tikrai nepakanka“, – kalbėjo jaunimo reikalus kuruojanti specialistė. Jos žodžiais, šie metai ypač skurdūs, nes dar nestartavo naujos europinės programos. „Negalėjome papildomai pasinaudoti jų lėšomis kaip pernai. Bet tikimės daug pinigų kitai vasarai. Savivaldybė nebeliks viena, besirūpinanti vaikų poilsiu“, – vylėsi  D. Kniazytė.

Reikia begalės pažymų

Ar paaugliams yra galimybių vasarą užsidirbti? Anot D. Kniazytės, jaunas žmogus turėtų ne per tėvus ieškoti kelių pas darbdavius, o pats nueiti ir užsirekomenduoti. Gal pasiseks. „Bet nepaisant  nieko, vis tiek išliko nepakeistas, neliberalizuotas vaikų ir jaunimo iki 18 metų įsidarbinimas. Tai labai trukdo verslininkams, nes priimant jaunuolį dirbti vasarą reikia begalės pažymų, sutikimų ir kitokių dokumentų, tenka paisyti draudžiamų darbų sąrašo ir t. t.“, – vardijo pašnekovė.

Eimutis MALIŠAUSKAS, Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos direktorius

– Kas gali ilsėtis naujai rekonstruotoje Žiūkeliškių poilsiavietėje?

– Gavom Europos Sąjungos pinigėlių ir moderniai rekonstravom Jūžintų mokyklai priklausančią poilsiavietę. Kaip tik tvarkome dokumentus.

Visų pirma, tai poilsiavietė mokiniams. Pirmumas teikiamas Jūžintų moksleiviams ir bendruomenei, po to – visiems kitiems. Organizuosim poilsį visiems norintiems. Kadangi Žiūkeliškės – prie upės, žinoma, siūlysim ir aktyvų poilsį, plaukimą baidarėmis. Aš pats kartu su mokiniais plaukiu, turiu instruktoriaus pažymėjimą.

Mokamų stovyklų kol kas neorganizuojam, bet ateity bandysime. Tam dar reikia pasiruošti. Bus paskelbta kaina, programa, tėvai galės atvežti vaikus, palikti ir jais bus pasirūpinta.

Kol kas mes suteikiam patalpas rajono mokykloms, todėl turintieji įvairių programų lėšų gali ilsėtis pas mus ir šiandien. Šiuo metu čia poilsiauja rokiškėnai, pandėliečiai – vieni atvažiuoja, kiti išvažiuoja. Siūlom ir maitinimo paslaugas – vežam valgį tiek kartų, kiek jie pageidauja. Valgis ruošiamas mūsų mokyklos valgykloje, iki poilsiavietės labai netoli – penki kilometrai.

Rekonstruotoje poilsiavietėje visiškas komfortas – įrengti dušai, sanitariniai mazgai.

Pastatai atnaujinti, baldai nauji. Mokytojai pastebi, kad čia saugu, nesilanko pašaliniai nepageidaujami asmenys.

 

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: