Praėjusią savaitę VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje pacientams pradėta teikti dienos stacionaro paslauga. Anot ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinos reikalams Marijanos Čeponytės, šia naujove labiausiai džiaugtis turėtų žmonės, kuriems nepatinka ilgai gulėti ligoninėje.
Lengviems atvejams
Pasak M. Čeponytės, dienos stacionaro paslauga pradėta siekiant pacientams suteikti galimybę naudotis ligoninės personalo paslaugomis, tačiau tuo pačiu metu neatitolstant nuo namų: „Dienos stacionaro paslauga – tai planinės gydomosios ar diagnostinės asmens sveikatos priežiūros procedūros, kurių metu užtikrinama pacientų priežiūra. Esminis skirtumas tarp gulėjimo ligoninėje ir dienos stacionaro tas, kad per dieną gydymo įstaigoje pacientas gali praleisti daugiausia 8 val., o atlikus visas jam skirtas procedūras – keliauti namo. Dienos stacionaro paslauga pasinaudoti galės tie asmenys, kurių susirgimai nėra sunkūs. Ši paslauga orientuota į tęstinius atvejus, kai po ligos pacientui dar reikia suleisti dozę vaistų, sulašinti lašinę ar atlikti kitą nesudėtingą procedūrą, t. y., tokiais atvejais, kai buvimas ligoninėje nėra būtinas. Neretai girdime pacientų prašymus kuo greičiau išleisti juos į namus. Tačiau pasiteiravus, ar kas nors pasirūpins jų priežiūra, ar suleis vaistus, ne vienas pripažįsta, kad teks ieškoti ir samdyti žmogų. Dabar pacientams nebereikės sukti galvos, ieškoti medicinos seselės, kuri galėtų pasirūpinti vaistų suleidimu namuose. Iš šeimos daktaro ar gydytojo specialisto gavęs siuntimą, žmogus be papildomų rūpesčių atvyks į ligoninę ir jam bus suteiktos visos nurodytos procedūros. Dienos stacionaro laikotarpis kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į jo būklę, skirtingas: vienam pakaks dienos, tuo tarpu kitam, pavyzdžiui, lašinti lašinę, gali reikėti keturias ar penkias dienas. Tačiau dienos stacionaro paslauga gali būti skiriama ne ilgiau nei 10 dienų.“
Pasak M. Čeponytės, dienos stacionaro paslaugos nebus taikomos pacientams, kuriems reikalinga ypatinga slauga ar kompleksinis gydymas. Labiausiai ji orientuota į vidaus organų bei pediatrinėmis ligomis sergančius asmenis.
Arčiau namų
Plėtojant dienos stacionaro paslaugą siekiama žmones priartinti prie namų aplinkos ir tuo pačiu užtikrinti reikiamą specialistų priežiūrą. „Dienos stacionaro metu pacientas bus prižiūrimas gydytojo, medicinos seselių. Pirmieji mūsų dienos stacionaro lankytojai – pacientai, kuriems diagnozuota virškinamojo trakto ir stuburo patologijos, paskirtos injekcijos į veną bei į raumenis. Šie pacientai ateina pas mus kiekvieną dieną, seselės jiems suleidžia vaistus, jų būklę stebi gydytojai. Kokie bus pacientų atsiliepimai apie šią paslaugą ateityje – nežinau, tačiau man atrodo, jog tai ganėtinai patogu. Žmonėms sudarytos sąlygos neatitolus nuo namų gauti visą reikalingą ir kvalifikuotą gydymą. Širdies problemomis, sutrikusia kraujotaka ir kitomis ligomis besiskundžiantys asmenys galės gauti gydymą injekciniais medikamentais. Tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją ar gydytoją specialistą, kad šie išrašytų siuntimą, ir atvykti į stacionarą, kur medikamentai bus suleisti. Po procedūrų asmuo toliau galės ramiai būti namuose. Pacientai į dienos stacionarą priimami nuo 8 val. iki 16 val. Kada ateiti, renkasi pacientas, o mes prisitaikome prie žmogaus. Jokio ypatingo pasiruošimo nereikia. Žmogus ateina pasiruošęs taip, kaip jam patinka, svarbiausia, kad jaustųsi patogiai. Juk pacientas ilgai pas mus neužsibūna. Vienintelis minusas, kalbant apie šią naujovę, – pacientui nepriklauso maitinimas“, – kalbėjo M. Čeponytė.
Atokiau nuo ligoninės gyvenantys žmonės rajono ligoninę gali pasiekti ir viešuoju transportu. Miesto autobusų sustojimo stotelė įrengta prie pat ligoninės, tad žinant grafiką, galima susiderinti procedūrų laiką.
Pacientų patogumui
Nors dienos stacionaro paslauga rajono ligoninėje dar nauja, tačiau norintiesiems ja pasinaudoti medikė pataria registruotis iš anksto: „Turintys šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą pacientai turėtų skambinti į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių tel. 55111 ir pasakyti, kad nori į dienos stacionarą. Jie bus informuoti, kada ir kur kreiptis, jei kartais tomis dienomis neturėtume laisvų vietų. Tačiau dienos stacionarui 3-iajame ir 4-ajame aukštuose yra išskirta po dvi palatas, tad, manau, vietų visada užteks. Reikėtų paminėti ir tai, kad dirbantys asmenys, besinaudojantys dienos stacionaro paslaugomis, gaus nedarbingumo pažymėjimą kaip ir kitos ligos atveju.“
GR inform.