Šiemet turistus teko dalintis

„2021-aisiais kultūros ir turizmo įstaigos jau galėjo teikti paslaugas, vasaros metu keliaujančių asmenų padaugėjo ir įstaigos, mano žiniomis, savo numatytus planus įgyvendino. Nors, atsinaujinus kelionėms į užsienį, turistais teko dalintis.

Su pirmaisiais pandemijos metais, 2020-aisiais, nieko lyginti nereikėtų. Tai buvo visiško užsidarymo, nežinios ir baimės metai. Žmonės keliavo neužsukdami į įstaigas. Jie daugiau lankėsi gamtos objektuose, pažino Lietuvos miestus ir miestelius. Tai buvo teigiamas dalykas“, – pasakojo I. Matelienė.

Įsimintiniausios idėjos

Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja, paprašyta išskirti labiausiai įsimintas, išskirtines ir pasiteisinusias turizmo idėjas, nedvejodama ėmė jas vardinti.

„Didesnių ir mažesnių įvykių turizmo srityje buvo daug. Man įsimintiniausi ir didžiausi TVIC centro projektas „Turizmo rinkodaros strategijos parengimas“, Birutės Dapkienės neišsenkančios energijos dėka įvykęs Tautodailininkų asociacijos įsikūrimas Salų dvare ir, žinoma, savas „kūdikis“ – Rokiškio prekės ženklo ir šūkio projektas. Pastarąjį darbą pradėjome dar pavasarį. Nuo konkurso sąlygų aprašymo iki galutinio vaizdo – visame šiame procese dirbo daug žmonių, neabejingų Rokiškio įvaizdžiui. Dar kartą įsitikinau, kad iš Rokiškio galima išvažiuoti tik fiziškai, bet širdimi – niekada. Svetur gyvenantys rokiškėnai yra stiprus, mažai panaudotas potencialas turizmui, kultūrai, visoms sritims.

Turiu ir savo mažesnių, bet anaiptol ne blankesnių įvykių penketuką: dvi TVIC iniciatyvos – Taikos gatvės namų puošimas karpiniais ir kalėdinės langinės, sveikuolių eglė Rokiškio tvenkinio lede, gardaus valgomo meduolinio Rokiškio dvaro pardavimo aukcionas ir pliūpsnį emocijų sukėlusi turizmo premjera – pažintinis žaidimas „Rokituras“. Su TVIC merginomis į jį įdėjome daug energijos, ir žmonės tai pajuto“, – teigė I. Matelienė.

Yra kur tobulėti

Vis tik tobulėjimui ribų nėra, todėl teiravomės, ko rajone galėtų būti daugiau.

„Norėčiau paskatinti Rokiškio rajone įkurti daugiau nakvynės ir pusryčių paslaugų tikrąja forma, kai gyvenama su šeimininkais viename būste. Pasaulyje populiarus nakvynės ir pusryčių paslaugos teikimo būdas Lietuvoje prigijo nepilnavertiškai – žmogui atiduodami raktai nuo buto ir tuo bendravimas baigiasi. Ši paslauga buvo sugalvota žmonių, turinčių laisvą kambarį ir pasirengusių priimti turistą, kuriam norisi namų jaukumo – bendrauti, kartu sėsti prie pusryčių stalo, dalintis dienos įspūdžiais.

Pati tikrąją nakvynės ir pusryčių paslaugą patyriau 2006 metais Berlyne. Gyvenau senutės vokietės bute, kur manęs laukė kaip mylimos giminaitės, rūpinosi, patarė, pasitiko ir išlydėjo asmeniškai. Šios idėjos vedama Rokiškyje, šeimos namuose, buvau įkūrusi svečių namus. Šiuo metu mūsų šeima tuo nebeužsiima, bet net po 12 metų sulaukiu skambučių iš klientų, kurie pas mus gyveno ir norėtų vėl atvykti. Planuoju parengti aiškią informaciją, kaip tokią paslaugą teikti ir kokiais kanalais ją reklamuoti“, – pokalbį užbaigė I. Matelienė.

Keliautojų įpročių pokyčiai

„2021-ieji buvo palankesni turizmui nei pirmieji pandemijos metai. Žmonės išmoko keliauti savarankiškai, mieste apsistoti ne vieną dieną, bet ilgiau ir apžiūrėti daugiau lankomų vietų, atsirado noras ir smalsumas pažinti savo kraštą.

Pastebėjome, kad žmonės ėmė keliauti spontaniškai – nusistatę savaitgalio kryptį, to miesto turizmo centruose iškodavo informacijos, ką galėtų pamatyti, aplankyti, prašydavo rekomendacijų, klausdavo, kas mieste naujo. Įprastai tai buvo pavienių asmenų, šeimų ar net giminių kelionės. Organizuotų grupių pagausėjimą pajutome pasibaigus mokslo metams, taip pat prieš pat vasarą ar po jos, spalio mėnesį“, – apie keliautojų įpročius pasakojo L. Valotkienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2022 7 sausio 12:32

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr.AV-19 2022-01-06 Turizmo ir verslo informacijos centro direktorei leista tarnybos tikslais naudoti netarnybinį automobilį Seat Ibiza ir kompensuoti degalų įsigijimo išlaidas ne daugiau kaip 100 eurų per mėnesį. Manau, kad toks įsakymas ženkliai padidins turizmo tempus.

Rekomenduojami video: