Darnaus judumo miestas
Tiesa, tiesioginio skrydžio į Strasbūrą nėra. Jį galima pasiekti su persėdimu Frankfurte (Vokietija) arba Varšuvoje (Lenkija), priklausomai nuo to, kokias oro linijas pasirinksite. Tad anksti ryte išskridus, po pietų jau galima laisvai planuoti pasidairymus po miestą. Pro oro uostą kas kelias minutes į Strasbūrą kursuoja traukinys. Strasbūras yra maždaug Kauno dydžio miestas, mėgstamas turistų, dievinančių pasivaikščiojimus pėsčiomis. Tačiau šiame mieste, kur bepasisuktum, galima išvysti ir galybes dviračių, taip pat gerai išvystytas vietinis susisiekimas tramvajaus linijomis – vienkartinis bilietas kainuoja apie porą eurų, o jei ilgesniam laikui pavėžėjimo paslaugą iš karto pirksite, pavyks šiek tiek sutaupyti.
Šiame mieste neteko sutikti skubančių, lekiančių, besistumdančių, o ir žmonės, susitikę gatvėje ar autobuse, vieni kitiems šypsosi. Jei ir nesi puikus kalbėtojas prancūziškai, angliškai, vis vien stengsis padėti, patarti, suprasti, už ką Lietuvoje galbūt jau būtum išbartas arba tiesiog būtų pasukiota pirštu prie smilkinio.
Pagarba gandrams
Strasbūre išties žalia – pavasaris čia, lyginant su mūsų Lietuva, pažengęs keliomis savaitėmis į priekį. Tad ir praeivių gatvėje su žieminėmis striukėmis nelabai ir sutiksi – šilumos ten kur kas daugiau nei pas mus. Aplinkui – žalia žolė, žydi narcizai, krokai, sužydusios vyšnaitės ir slyvos. Mieste tiesiog eidamas gatve gali išgirsti, kaip čiulba ulba įvairiausi paukščiai, girdimas gandrų klegėjimas. O kaipgi kitaip – juk Strasbūras vadinamas gandrų miestu, visur galima rasti šių paukščių simbolių. Mat pasakojama, esą legenda, kad vaikus atneša gandrai, kilusi būtent iš šio regiono. Senovės pasakojimai byloja, kad moterys, negalinčios susilaukti vaikų, ant palangės padėdavo pyrago gabaliuką, kad gandrai jį nuneštų angelams. Tikėta, kad tai padės susilaukti vaikelio. Turbūt bene labiausiai gandrų pamėgta susibūrimo vieta – miesto centre esančiame Oranžerijos parke. Čia jų galima pamatyti ne vieną dešimtį.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“