Praėjusią savaitę aplankyti artimųjų kapų ir susipažinti su protėvių kraštu į Rokiškį atvyko Džilė Anderson. Žydų tautybės moteris su didžiuliu susidomėjimu fotografavo namus ir bandė įsivaizduoti, kaip atrodė miesto gatvės, kuriomis daugiau nei prieš 100 metų vaikščiojo jos proseneliai.
Paviešėti į Lietuvą iš Londono atvykusi žydų tautybės Jill Anderson kelionės metu labiausiai norėjo aplankyti Rokiškį. Moteris pasakojo, kad čia – jos giminės šaknys, o senosiose žydų kapinėse amžino poilsio atgulę keletas giminaičių: „Kad tolimame krašte turiu giminių sužinojau visai atsitiktinai: radau labai seną, iš Rokiškio į Angliją atsiųstą laišką. Ant voko buvo nurodytas namo adresas, kuriame dabar yra įsikūrusi miesto gaisrinė. Pradėjusi domėti sužinojau, kad šiame mieste kažkada gyveno mano proseneliai, gimė abu seneliai. Žinau, kad prosenelis vertėsi vyno prekyba. Senelė, būdama paauglė, dirbo tarnaite, o jos vyras, mano senelis, buvo siuvėjas. Žinote, tais laikais žydų tautybės žmonėms gyvenimas nebuvo lengvas. Jie negalėjo mokytis, gauti gero išsilavinimo. Būtent ši priežastis paskatino mano senelius 1902 m. ryžtis emigracijai į Angliją. Jie siekė, kad sūnus, mano tėtis, gautų gerą išsilavinimą, ir šis jų noras išsipildė.”
Moteris pasakojo, jog ją į Lietuvą atvedė noras pažinti prosenelių kraštą ir žinia apie Rokiškyje pastatytą naują senąsias žydų kapines žymintį paminklą.
Išsamiau – šeštadienio GR.
Miglė Katinauskienė