Kęstutis Kadūnas. GR archyvo nuotr.

Yr, Braliuk, keistų dalykų pas mumis. Nepaaiškinami reiškiniai, nežinami Dieva keliai… Prieš keletų met, mana mylimuos Abeliuos gatves rimontų darę, da į tiltų par Kriaunų naujų nutiesę. Neseniai tai buvą… Gražu buvą – ant Vytautą gatves asfaltų naujų pakloją, šaligavius lygius, salalių pailsusiems prisest pristatę, kad, kaip patrakį pa mistelį nelakiotų, kalvelių bent penketų šešetų padare. Gražu buvą, Braliuk, malanu par Abelius riedėt buvą… Ale šiūmet, vėl rimontas prasdėja, net visakių ženklų – kam pirma važiuot, kam untram par perėjų pravažiuot pristate. Gerai da, kad, kaip ant Maletu plentą, švisaforų nepristate, kur pa pinketų minučių ailioj reik laukt.

Keista man, Braliuk, visa tai.

Gražiausius kalnalius gremžt pradėjo, trinkelas, prieš keletų metų paklotas, ardyt ėmės. Dabar naują smeliuką bers į naujas trinkelas vietaj senų suklos. Va taip vat, Braliuk.

Anų pinktadienį Abelių pirty visakių spelionių prisklausiau api tų gatves rimontų. Vienas, nuo garo pūkšdamas i vantu nugarų plakdamas, sake, kad gatvį valdžia platins, taip Europa liepia, untras sake, kad, kaip i Vilniuj šimašius, Abeliuos gatves siaurins… Trečias, matyt, nuo gero vanojimosi, o gal į nuo alučio apsvaigys, rėkaut pradėjo… Vagyyyys!!! Karupcijaaa!!!

Matai, Braliuk, „trys lietuviai, pinkias galvas“. Taip tai taip, bet niekas iš abeliečių nesupranta, a kadėl tų gražių gatvį, neseniai suremontuotų, rimantuot iš naujo reik vėl, a kadėl ana tokia netinka??? Navatni tie rimontininkai, a gal jų viršininkai labai i labai razumni???

Va, Braliuk, kakias mintys man galvaj sukas, kai valdžia savas galvas suka, kaip pinigų šalies gynybai prasmanyt. Nežinomi į nesuprantami Dieva keliai, kai gražių gatvių „rimontams“ pinigai, kuriuos „įsisavinti“ reik, tratinami, a gynybai jų neranda.

P. S. Gal kas iš rokiškėnų galėtų razumnai abeliečiams, a i man kvailam, paaiškint, ką visa tai reiškia??? Kadėl pinigų nier nuotekom tvarkyt, kadėl abeliečiai ne visi geriamąjį vandenį iš krano tekantį turi… kadėl???

Kęstučio Kadūno nuotr.

Autor. Kęstutis KADŪNAS

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
obelietis
obelietis
2024 12 gegužės 10:12

Nesistebėk ,Kęstuti, buvo keistenybių ir anksčiau. Tu puikiai žinai kiek dėjai pastangų kad Obelių ežeras būtų išvalytas. O kažkas nepasivargino net paimti rašiklį ir parašyti prašymą. Manau pameni kai buvome ir spirito varykloje gavę lėšų pakrantei valyti. Kol kažkas stengėsi nepagrįstai siuntinėti po koridorius pasikeitė vadovas ir pinigų negavome. Aš tai visai nebesistebiu valdžios sprendimais.

Obelis
Obelis
2024 11 gegužės 20:00

Kaip supratau ten kur kalneliai padarys lietaus nutekėjimą ir galbūt perėjų apšvietimą. O vandentiekio ir kanalizacijos miestelyje nėr nes buvę valdžiažmogiai nesiklapatijo, nesirūpino, kad būtų, o dabartiniai valdžiažmogiai problemą išspręsti žmonių sąskaita sugalvojo – įsirengti individualius valymo įrenginius liepė ir po 1000 eurų kožnam pažadėjo.

Rekomenduojami video: