Ritos Grigalienės ir RRMT nuotr.

Darbas = savanorystė?

RRMT atstovės supažindino konferencijos dalyvius su Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) veikla, mokinių savivaldos struktūra, naujausiomis iniciatyvomis. Apie LMS veiklos principus šeštadienį kalbėjo RRMT prezidentė Marija Lekandraitė. Sekmadienį ją papildė RRMT savanorė koordinatorė Luknė Narkevičiūtė.

Pernai spalio 20 d. LMS inicijavo programą „Karjera be barjerų“, kuria siekia atkreipti visuomenės, ypač Lietuvos mokyklų bendruomenių, dėmesį į kokybiškesnį karjeros ugdymą. Tad ir Rokiškio rajono moksleiviai neliko abejingi šiai temai. Su galimybėmis mokytis paklausių profesijų susirinkusiuosius supažindino Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė. Moksleiviai pripažino, kad apie profesinį mokymą sklando daug mitų.

Karjeros tema buvo tęsiama ir diskusijoje sekmadienį, kai su svečiais iš Vilniaus kalbėta apie savanorystę. Pagrindinė jos nauda – patirtis. Kaip minėjo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė, būna situacijų, kai jaunuoliai pasirenka studijas ir, tik atlikdami praktiką, supranta, kad toks darbas – ne jiems. Tikrai ne kiekvienam tiks socialinis darbas. Nusivylimų neliktų, jei prieš studijas jaunuoliai savanoriautų ir savo poreikius suprastų anksčiau.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: