– Ką veiki dar, be mokyklos? Kokiose veiklose dalyvauji?
– Priklausau Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungai ,,Apvalus stalas“, savanoriauju Jaunųjų lyderių klube, Jaunimo savanoriškoje tarnyboje. Šiais metais tapau Jaunimo Europos komandos nare. Taigi pagrindinės veiklos, kuriose dažniausiai dalyvauju, yra renginių organizavimas.
Esu baigusi Choreografijos mokyklą, turiu meniškąją savo pusę. Mėgstu šokti ir skambinti pianinu.
– Kitais metais pradėsi paskutinius metus mokykloje. Ką galvoji veikti ateityje?
– Planuoju studijuoti, bet kol kas nesu išsirinkusi kur. Šiuo metu galvoju apie psichologiją, kineziterapiją, komunikaciją arba socialinius mokslus, bet esu atvira ir naujiems specialybių atradimams.
– Prieš pat Rokiškio miesto gimtadienį išreiškei nuomonę, kad programoje mažai renginių jaunimui, o jaunimas galbūt ir nepamirštas, bet „nesuprastas“. Ar apsilankei kokiuose nors renginiuose? Galbūt nuomonė pasikeitė?
– Šeštadienį nuėjau į L. Šepkos parką, peržvelgiau veiklas ir buvau vakaro koncerte. Nuomonė nepasikeitė. Po šių metų Rokiškio gimtadienio prisiminiau, koks jis buvo pernai. Man asmeniškai 522-asis gimtadienis patiko labiau. Aš suprantu, kad suorganizuoti šventę visam miestui yra nemažas iššūkis, todėl džiaugiuosi ir šių metų šventės organizavimuą. Visi žmonės yra skirtingi ir turi savo skonį bei nuomonę, bet man Rokiškio 523-iasis gimtadienis neįtiko, tikėjausi kitokio renginio. Labai palaikau Dovydo Trumpos idėjas, kurias paliko komentare „Facebooko“ platformoje.
– O apskritai, kokia, tavo nuomone, jaunimo situacija Rokiškyje?
– Priklausau jaunimo organizacijai ir manau, kad jaunimo situacija Rokiškyje nėra visai prasta. ,,Apvalus stalas“ dažnai kelia jaunimui rūpimus klausimus ir problemas bei stengiasi jas išspręsti bendradarbiaudamas su savivaldybe ir kitomis organizacijomis.
Mano nuomone, jaunimui trūksta patrauklių ir lengvai prieinamų uždarų erdvių. Tam reikia ir finansavimo, ir didelio darbo. Bet mes turime aktyvų, padedantį jaunimo reikalų koordinatorių Gediminą Kriovę ir porą aktyvių jaunimo organizacijų, kurios atstovauja jaunimo balsui Rokiškyje.
Mus išklauso, bet ne visada supranta ir nepriima rimtai. Tai ir yra didžiausia problema.
– O ar yra dalykų, kurie skatintų jaunus žmones grįžti į Rokiškį po studijų? O gal pati tai planuoji?
– Rokiškis yra ramus miestelis, galbūt tai galėtų traukti jaunimą sugrįžti iš didmiesčių. Man asmeniškai norėtųsi gyventi didesniame mieste, nes ten yra daugiau galimybių, veiklų, darbo vietų ir pramogų.
– Prisidėjai prie naujos „Gimtojo…“ rubrikos „Jaunimas – jaunimui“. Kodėl taip nusprendei?
– Pastaruoju metu tariu „taip“ naujoms galimybėms. Taip pasielgiau ir sulaukusi pasiūlymo prisidėti prie naujos „Gimtojo…“ skilties „Jaunimas – jaunimui“. Noriu išbandyti save: rašyti straipsnius, atidžiau sekti naujienas, suteikti galimybę jaunimui kalbėti apie tai, kas jiems yra aktualu ir įdomu, ir būti išgirstiems bei labiau matomiems Rokiškyje. Kviečiu kreiptis į mane rūpimais klausimais ar temomis, kurias norėtumėte „pajudinti“.
– Kokiomis temomis norėtum parašyti pirmiausia? Ir kada galime tikėtis pirmųjų tavo rašinių?
– Vos prasidėjo naujieji mokslo metai, tad mintys sukasi apie mokyklą ir jos aktualijas. Bet labai kviečiu ir patį jaunimą kreiptis į mane, siūlyti įdomias, svarbias temas. Jeigu aplinkybės bus palankios, jau spalio pradžioje skaitysite pirmąjį mano straipsnį.