Panemunėlio geležinkelio stoties ir Kazliškio bendruomenės, Pandėlio pradinės mokyklos archyvų nuotr.

Tvarko ne vieną dieną

Dauguma mokinių akcijoje dalyvavo ne savaitgalį ir nevengė darbuotis šalia vandens telkinių. Penktadienį Pandėlio pradinės mokyklos pirmokai rinko šiukšles aplink mokyklos pastatą ir stadioną, antrokai ir ketvirtokai leidosi švarinti pakelių,  o trečiokai vyko prie Kupiškio marių, kur rinko neatsakingų žvejų ar iškylautojų paliktas šiukšles.

Kamajų gimnazijos pedagogė Jolanta Vygėlienė sakė, kad dalyvaudami akcijoje „neprisirišo“ prie vienos dienos, nes dauguma mokinių vežami mokyklos transportu, tad atlikti numatytus darbus per vieną dieną yra keblu. Jiems nuveikti numatytos dvi savaitės. Mokiniai jau tvarkė gimnazijos teritorijoje esantį parką, kai kuriuos kitus Kamajų miestelio objektus, švarino Petriošiškio ežero maudyklos teritoriją.

Čivylių tvenkinys (Jūžintų sen.) privatus, tačiau juo naudojasi ir vietos gyventojai, tad prie jo darbavosi Čivylių kaimo bendruomenė. Jos pirmininkė Daiva Gaižiuvienė,  komentavo: „Pernai pavasarį iš tvenkinio ištraukėme daug šiukšlių, todėl ir šįmet ten tvarkėme. Beje, šlamšto radome kur kas mažiau. Tai buteliai, plastikas…“ Pasak jos, dar liko nesutvarkytas numatytas objektas – kapinės. Jose laukia sunkesnė veikla – teks pjauti ir genėti medžius, todėl šį darbą kol kas atidėjo.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: