Asmeninio archyvo nuotr.

Netikėtumas

Pats konkursas vyko nuotoliniu būdu gegužės mėnesį. Pasak organizatorių, paraiškas ir įrašus konkursui siuntė daugiau nei 60 dalyvių (solistų ir ansamblių). Vaizdo įrašus vertino konkurso iniciatorė, dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) docentė Judita Leitaitė; LMTA docentė Aušra Stasiūnaitė; kompozitorė, M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė ir Lietuvos kompozitorių sąjungos narė Kristina Vasiliauskaitė; aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė; ir kunigas pranciškonas Arūnas Peškaitis.

Pasak Vilmos Likienės, laureatai buvo kviečiami į koncertą ir apdovanojimų ceremoniją, tačiau kas ir kaip buvo įvertinti, išliko paslaptimi. Dviejų konkurse dalyvavusių ansamblių vadovė V. Likienė sakė, kad apie vertinimus sužinojo tik koncerto metu. Tai buvo nauja ir netikėta, nes kai prieš dvejus metus „Aleliuja“ kolektyvas dalyvavo šiame konkurse, vietos buvo aiškios jau prieš vykstant į koncertą. Šiuo atveju visą savaitę tvyrojo intriga. Sekmadienį paaiškėjo, kad kiekvienoje solistų amžiaus kategorijoje buvo atrinkti po tris geriausius solistus, o ansamblių kategorijoje apdovanoti tik trys geriausieji. V. Likienė juokavo, jog Vilniui liko tik vienas laureato diplomas – trečiąją vietą pelnė vyrų vokalinis ansamblis „Avanti Vilnius“.

Vadovė džiaugėsi, jog į laureatų koncertą Jūžintų kolektyvą lydėjo, filmavo ir fotografavo juos globojantis Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo parapijos administratorius kunigas Jonas Bučelis. Pasidžiaugti ir pasveikinti rajono kolektyvų atvyko rajono meras, Jūžintų „Aleliuja“ kolektyvo bičiulis, Ramūnas Godeliauskas.

Dar vienas svarbus pasiekimas

Vos spėjusius sugrįžti iš laureatų koncerto, jūžintiškius pasiekė kita puiki žinia. „Aleliuja“ dalyvavo tarptautiniame konkurse „Trīs zvaigznes“, vykusiame Jūrmaloje, Latvijoje, ir buvo įvertintas pirmąja vieta. Vadovė V. Likienė džiūgavo, jog šiame konkurse kolektyvas dalyvavo vokalo kategorijoje. „Tai man, kaip vadovei, labai svarbu, nes visuomet man svarbiausias būtent vokalinis pasiruošimas“, – komentavo ji.

Šiame konkurse dalyvavo atlikėjai iš 9 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos, Portugalijos, Ukrainos, Slovėnijos ir Švedijos. Paklausta, kaip jaučiasi, V. Likienė šypsojosi: „Kaip po triumfo arka… bet čia tik maža „pasitikrinimo“ stotelė. Į rezultatus kelias vienas – darbas, darbas ir dar kartą darbas.“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: