Kupiškėnus parėmė kaimynai, kalba Rokiškio ūkininkų vadovė dalia Lūžienė-malijonienė. A. Domarkaitės nuotr.

Staiga atvėsę orai nebesustabdo ūkininkų pavasarinių darbų ciklo. „Dirvos jau patręštos, kai kur vyksta sėja, žirniai sėjami, nėra ko belaukti“, – sako Lietuvos ūkininkų sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė Dalia Lūžienė-Malijonienė. Ūkiškų darbų ratą šiaurės rytų aukštaičiams trumpam sutrikdė Kupiškio ūkininkų iniciatyva – jie sumanė surengti piketą prie savojo rajono savivaldybės ir pakvietė kaimynus išreikšti solidarumą. Taigi balandžio 18-osios priešpietę Kupiškio centrinėje aikštėje piketo dalyvių ir smalsuolių minioje buvo galima sutikti ir biržiečių, ir rokiškėnų ūkininkų.

Kaimynai palaiko

Leidimas piketuoti buvo išduotas 15 dalyvių, tiek ūkininkų išskirtine apranga ir ryškiomis kepuraitėmis, su švilpukais ir lazdelėmis ritmui mušti, su mikrofonais rankose tarp plakatų su taikliais šūkiais ir kitokių mitingo dekoracijų mitingavo gerą valandą.

Pirmoji tokia vietos ūkininkų protesto akcija, pirmas kartas, kai pasišaukti ir kaimynai. Nes pirmas toks vietos valdžios sprendimas apmokestinti ūkininkus pagal jų turimų gamybos pastatų plotą, priskaičiuotus kvadratinius metrus. Būtent šis vertinimo kriterijus pykdo ūkininkus ir skatina viešinti savo kitokią nuomonę. Jų nuomonė buvo surašyta plakatuose: „Mokestį gavom, kada paslaugą gausim? Ūkininkai, šiukšles tvarkykit patys, o mokestį mokėkit savivaldybei?“

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: