Savaitgalį Kupiškyje nugriaudėjęs „Stichijų“ festivalis kaimynams kupiškėnams, atrodo, dar nesibaigė. Nespėjus išlydėti vienus svečius, šiandien iš ryto prisistatė kiti – Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

Jie atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškio rajono savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu. Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Kupiškio rajono savivaldybėje ir Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centre buvo piktnaudžiaujama tarnyba.

Papildyta:

STT pareigūnai, įtariant piktnaudžiavimu tarnyba, šiandien sulaikė Kupiškio rajono savivaldybės merą Dainių Bardauską.

STT Panevėžio valdyba, atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, tiria šių metų liepos 6 d. vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybes. Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su kitų STT teritorinių valdybų pareigūnais atlieka procesinius veiksmus. Atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Asmenys, nukentėję nuo galimai neteisėtų veiksmų, organizuojant festivalį „Stichijos“, prašomi kreiptis į STT Panevėžio valdybą.

Parengta pagal STT informaciją

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: