GR archyvo nuotr.

„Šiemet alkoholio vartojimas liko beveik toks pat – 200 mililitrų išgėrėme mažiau, tai nedaug ir keitėsi. Aišku, džiugina, kad mažėjimas vyksta ir mažais žingsneliais galime, matyt, pasiekti ir didesnį vartojimo mažėjimą“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė VDA generalinės direktorės pavaduotoja Inga Masiulaitytė-Šukevič.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad didžiąją dalį Lietuvos gyventojų suvartotų gėrimų sudarė stiprieji alkoholiniai gėrimai.
„Stipriųjų gėrimų vartojimas išlieka didžiausias – 42,5 proc. ir, lyginant su praėjusiais metais, jis kito labai nežymiai“, – teigė I. Masiulaitytė-Šukevič.
Kaip skelbia VDA, lyginant su 2022 metais, alkoholio kainos šalyje pernai didėjo dešimtadaliu, labiausiai brango Lietuvoje pagamintas alus, mažiausiai – trauktinės.
„Lietuvoje pagamintas alus brango 14,7 proc., importinis alus – 13,7 proc., vermutas – 13,2 proc., vaisių vynas – 10,6 proc., putojantis vynuogių vynas – 10 proc., Lietuvoje pagaminta degtinė – 9,7 proc., trauktinės – 6,8 proc.“ – skelbia VDA.
Nurodoma, jog alkoholinių gėrimų kainų didėjimą lėmė pernai pradėtas taikyti didesnis akcizo tarifas.
Dėl tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų pernai mirė 625 žmonės, skelbia Higienos institutas. Tai – 21 mažiau negu 2022 m. Dažniausiai pasitaikiusios tiesiogiai alkoholio vartojimo sukeltos ligos buvo alkoholinė kepenų liga (48,6 proc.), atsitiktinis apsinuodijimas alkoholiu (25,4 proc.) ir alkoholinė kardiomiopatija (9,4 proc.).
Be to, išankstiniais duomenimis, pernai vyrų mirtingumas dėl tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų 2,3 karto viršijo moterų.
Kaip skelbia VDA, alkoholio suvartojamas apskaičiuojamas sudedant legalaus alkoholio pardavimus su užsienyje lietuvių turistų išgerto alkoholio kiekiu ir atimant į Lietuvą atvykusių turistų šalyje išgertą alkoholį.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2024 30 gegužės 17:33

Eina sau kaip apmaudu. Šiemet reikės prisivyt.

gal reikia patikslinti antraštę
gal reikia patikslinti antraštę
2024 30 gegužės 17:05

“lietuviško ar Lietuvos gamintojų” alkoholio Lietuvos parduotuvėse. Tą “sumažėjimą” 0,2 ltr. SĖKMINGAI KOMPENSAVO Lenkijos,Vokietijos ir kt.užsienio valstybės. Tik kuo džiaugiamasi? Kad beprotiškas atitrūkimas tarp žmonių pajamų ir alkoholio akcizo vertė žmones alkoholį pirkti užsienyje, ten paliekant ir mokestį.

Rekomenduojami video: