ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį

Rokiškio rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama 2007-2013 m. finansinio laikotarpio Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ priemonę „Savivaldos transporto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“, užbaigė projektą „Rokiškio miesto J. Biliūno gatvės dalies ir nuovažų rekonstravimas, įrengiant asfaltbetonio dangą“.

Per daugiau nei penketą dešimtmečių mašinos išmušė gatvėje didžiules duobes

Rokiškio miesto J. Biliūno gatvės ilgis – 330 m. Dalis šios gatvės (nuo Juodupės g. iki Pievų g. sankryžos) prieš daugelį metų buvo asfaltuota, likusioji (nuo Juodupės g. iki V. Kudirkos g. sankirtos) – žvyrkelis.

Senieji šios gatvės gyventojai tikina, kad apie 1960 m. šioje gatvėje buvo įrengta žvyro danga. Per daugiau nei penketą dešimtmečių mašinos išmušė gatvėje didžiules duobes, nebeliko ir pagrindo. Dėl netinkamo skersinio nuolydžio vanduo kaupiasi duobėse arba ant dangos. Žiemą ir polaidžio metu dėl didelio sniego, purvo gatvė tampa sunkiai pravažiuojama, o vasarą išsausėjus jos dangai, kyla dulkės, jos didina oro taršą, apsunkina vairavimą, eismo saugumą ir žmonių gyvenimo sąlygas.

Pasirinkimą nulėmė pinigų suma

Rokiškio rajono savivaldybei įgyvendinant Kauno gatvės rekonstrukcijos pirmojo etapo projektą, pasisekė sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Už šiuos pinigus buvo nutarta išasfaltuoti bent vieną žvyruotą  gatvę. Pasak Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyresniosios specialistės Reginos Malcienės, gana ilgai svarstyta, kokiai gatvei šias lėšas skirti. Pasirinkimą nulėmė pinigų suma: už daugiau nei 100 tūkst. Lt buvo galima sutvarkyti tik nedidelę gatvės atkarpą.

Rajono savivaldybė, atsižvelgdama į prastą žvyrkelio būklę, gyventojų skundus bei pageidavimus, nutarė ją užbaigti rekonstruoti ir taip pagerinti gyventojų sąlygas, gatvės pralaidumą bei eismo saugumą.

Rekonstruota 162 m gatvės atkarpa

Rekonstruojamos gatvės dalis iš abiejų pusių ribojasi su 14 privačių savininkų sklypais. Jų pakraščiuose auga medžiai, krūmai, gyvatvorės. Gatve eina daug pėsčiųjų, o į besiplečiantį individualių namų šiaurinėje miesto dalyje rajoną važiuoja daug automobilių, todėl J. Biliūno gatvėje susidaro nemaži transporto srautai. Projekto metu rekonstruota J. Biliūno gatvės 162 m atkarpa, įrengiant 4,5 m pločio asfaltbetonio dangą ir nuovažas į gyvenamuosius namus.

Manoma, jog įgyvendintas projektas prisidės prie probleminės teritorijos socialinių, ekonominių problemų sprendimo, mažins teritorijų gyvenamosios aplinkos skirtumus.

Bendra projekto vertė – daugiau nei 111 tūkst. Lt. Rajono savivaldybė pridėjo 5 tūkst. Lt, iš valstybės biudžeto gauta 11,6 tūkst. Lt, likusioji dalis – Europos Sąjungos parama.

Algis ŠEŠELGIS

J. Biliūno gatvės gyventojas

Išasfaltavus gatvę, gyvenimas tikrai pasikeitė. Anksčiau vasarą mūsų sodai ir daržai skęsdavo dulkėse, o palijus gatve nebūdavo galima eiti, nes ji siaura, tad važiuojančios mašinos aptaškydavo pėsčiuosius purvais. Užliejus asfaltą, gatvės danga šiek tiek pakilo. Dėl to po smarkesnio lietaus vanduo subėga į mūsų daržus ar namų rūsius. Teko rūsiuose statyti vandens išpumpavimo siurblius.

Rima GRIŽINAUSKIENĖ

J. Biliūno gatvės gyventoja

Mūsų namas statytas prieš labai daug metų ir stovi gana keistoje vietoje – toli nuo gatvės. Įdomu tai, kad išėjimai į ją yra du: vienas – į rekonstruotą J. Biliūno, kitas – į Rūtų gatves. Pastaroji visiškai pamiršta, laukia eilės, kada bus asfaltuojama. Manau, gyvendami moderniame XXI amžiuje bent jau miesto gatves turėtume išasfaltuoti. Šį uždavinį turėtų sau išsikelti kiekvienas rajono ir valstybės vadovas.

Vladas JANULIS

Velniakalnio gatvės gyventojas

Mūsų gatvė neasfaltuota. Gyventi šalia jos yra katastrofa, nes dūstame dulkėse. Eismas šia gatve suintensyvėja vasarą, kai automobiliai lekia prie Velniakalnio tvenkinio. Ypač pikta ant keturratininkų, kurie suka zigzagus gatvėje, palikdami debesis dulkių. Gatvės gyventojų iniciatyva pastatėme greitį ribojantį ženklą, tačiau ši priemonė nėra labai veiksminga. Patys gyventojai tvarko gatvę: prašome jos nelyginti, nes ištraukiami akmenys, ardomas  pagrindas. Duobes užpilame smulkintu asfaltu. Apmaudu dėl to, kad mūsų gatvės asfaltavimas vis nukeliamas, o kai kurios miesto gatvės atnaujinamos antrą kartą.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: